За рік в екосистемах Ужгородщини стались 290 пожеж

Життя  28 березня 2016 року, 14:57 532

Безпечність та легковажність окремих громадян призводить до непоправних наслідків. Статистика підтверджує, що левова частка пожеж виникає через людський фактор.

Необережно кинутий сірник, недопалок, тліюче вогнище, пустощі дітей з вогнем, особливо у суху та і спекотну погоду, може призвести до того, щоб через лічені хвилин усе навколо палало. Особливу небезпеку становлять стихійні палії, що навмисно підпалюють сухостій – рослини, дерева, стерню та смітники. Дуже часто такі безглузді дії призводять до великомасштабних пожеж, й локалізувати їх на відкритих територіях важко.

Із березня 2015 року по березень 2016 року в Ужгороді та Ужгородському районі підрозділами ДСНС було здійснено 290 виїздів на гасіння пожеж сухої трави, чагарників та дачних будинків.

Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів. У населених пунктах таке «господарювання» теж ні до чого доброго не призводить: спалення сухої трави, листя чи бадилля на присадибних ділянках переростає у неконтрольоване горіння, часто загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.

У свою чергу Ужгородський МРВ УДСНС вкотре нагадує громадянам, що спалювання сухої рослинності може призвести до знищення матеріальних цінностей, травмування чи загибелі людей, а також до забруднення навколишнього середовища. Будьте уважними та обережними з вогнем, дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

Також слід нагадати, що відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачається відповідальність за самовільне спалювання листя рослинності або її залишків та опалого листя у парках, скверах, інших зелених насадженнях без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0