Йосип Борто виступив у Будапешті на Форумі угорських депутатів

Життя  4 квітня 2016 року, 15:25 531

Нещодавно в Парламенті Угорщини відбулося засідання Форуму угорських депутатів Карпатського Басейну. Від Закарпатського краю взяли участь представники КМКС та УМДС: перший заступник голови облради Йосип Борто, депутати обласної ради – Гулачі Гейза та Чаба Пейтер.

Під час свого виступу Йосип Борто зазначив, що, не дивлячись на продовження кровавих подій на Сході України, проведення не однієї хвилі мобілізації АТО, поглиблення економічної і соціальної кризи, продовження збідніння великої кількості людей, усе ж владі краю вдавалося призупинити масову міграцію людей, у т.ч. й закарпатських угорців. Це дякуючи тому, що в абсолютної більшості закарпатців є локальний патріотизм: жителі Закарпаття люблять свій край, люблять жити в ньому і мають надію, що ситуація ближчим часом усе ж зміниться на краще. Міцнить людей і те, що посильну допомогу закарпатцям і закарпатським угорцям, зокрема, надає сусідня Угорщина. За що щиро й подякував Йосип Борто угорському уряду з поважної трибуни, та всім тим, хто активно долучався до цієї допомоги.

Він також наголосив, що після жовтневих виборів до місцевих рад, вдалося стабілізувати політичну ситуацію в краї, збалансувати вплив різних політичних партій і створити ефективні діючі органи місцевого самоврядування. В т.ч. й обласну раду, в яку увійшли представники шести політсил, в яких сформована конструктивна більшість, що приймає необхідні для суспільного життя рішення. Серед них добрих результатів досягли на виборах угорські партії: «КМКС» Партія Угорців України та Демократична партія угорців України. Вони ввійшли в органи місцевого самоврядування з такою кількістю мандатів, з якою мають вагомий вплив на прийняття рішень у радах, – зазначає прес-служба Закарпатської облради.

Промовець також зазначив, що в обласній раді фракція «КМКС» підписала з депутатами політичної сили «Солідарність» Угоду про співпрацю, відповідно до якої співпрацює з питань щодо розвитку Закарпаття, узгоджують позиції з усіх інших важливих питань.

«Донині сторони чітко дотримуються домовленостей», – наголосив Йосип Йосипович. Та додав, що, не дивлячись на важкий критичний стан у державі, крім кровавих торічних липневих подій у Мукачеві, січневих цьогорічних – на Драгобраті, на регіональному рівні вдалося локалізувати негативні явища, зберегти мир і спокій в краї, де нема міжетнічних конфліктів. На жаль, провокації є, спроби запалити міжетнічні конфронтації також були. Як до прикладу, 13 березня цьогоріч в Ужгороді під час акції ультраправих націоналістів. Такі події, звісно, можуть дестабілізувати політичну ситуацію і на Закарпатті, і процес інтеграції до Європи та набуття членства України у Євросоюзі.

Досягнуті результати можуть служити міцною основою для покращення ситуації і початку етапу нового розвитку нашого краю.

У першу чергу потрібно, щоб мир переміг війну, щоб стабілізувалася ситуація в країні, щоб уряд змінив курс економічної політики на такий, який би дав змогу розвивати вітчизняну економіку, створювати нові робочі місця, і замість кредитів МВФ та інших банків і держав, в країну приходили сильні інвестори, внутрішній капітал також інвестував вітчизняну економіку. Для нашого краю важливо, щоб розроблена Стратегія розвитку Закарпаття реалізувалася і втілювалася в життя.

«Однозначно, міжнародна допомога і в формі інвестування, і в формі надання вигідних кредитів, дотацій і допомог для суб’єктів підприємництва та аграрного сектору є важливими. Ми повинні більш ефективно використовувати географічне і геополітичне розташування краю. Адже наш край є Західними воротами України до Європи і навпаки – Східними воротами Європи до Сходу. Ми повинні розвивати транскордонне співробітництво, полегшити та покращити перетин кордонів шляхом реконструкції діючих КПП та будівництва нових. Маємо також докласти всіх зусиль, аби розвивати ще одну перспективну галузь – туризм. Унікальна природа Закарпаття та гостинність його жителів дозволять розвивати її на високому рівні. І в цих питаннях просимо допомоги від Угорщини. Хоча б тим, аби організовувати тур групи в наш край», – мовив Йосип Борто.

Далі виступаючий акцентував увагу на необхідності здійснення заходів із збереження і зміцнення системи угорськомовної освіти, у т.ч. і профтехосвіти на Закарпатті, дотримання і виконання Україною діючого Закону про засади державної мовної політики.

На завершення Йосип Йосипович наголосив на необхідності проведення заходів і створення всіх умов для позитивного іміджу Закарпаття з тим, аби молодь не тільки виживала, а й розвивалась, будувала своє щастя на своїй рідній землі. «І в цьому ми також просимо сприяння з боку Угорщини», – підкреслив Йосип Борто.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0