Люди виступили проти будівництва у Росвигові церкви УПЦ Київського патріархату

Життя  7 квітня 2016 року, 07:18 1765 ВІДЕО

У Мукачеві будівельний конфлікт між мешканцями спального мікрорайону та представниками духовенства. Про те, що тут почнеться будівництво люди дізнались кілька днів тому, коли в їх подвір’я заїхала техніка.

Катерина ЛУЧКОВА, місцева мешканка:

– Ми взагалі не в курсі були цього будівництва. Побачили, що почали тут розчищувати територію і почали ходити священики і вже так одне-дурге почали доходити слухи, що хочуть будувати церкву.

Місцеві наголошують – не хочуть переводити конфлікт у релігійну площину. Виступають де-факто проти забудови двора. Більше того, ці багатоповерхівки зведені на болотистій місцині, тому, якщо почнуть будувати є ймовірність, що будинки просядуть і почнуть руйнуватися.

Людмила КОЛЬГОФЕР, місцева мешканка:

– Ця територія колись була зайнята казармами солдат, вони тут жили, а потім коли тут забудували вони поїхали. Але вони казали, що тут нічого крім фонтанів не можна нічого будувати. Дуже високо підняті води, тому нічого не можна будувати, вона навіть казарми без фундамента будували.

Представники української православної церкви київського патріархата пояснюють – їм виділили комунальну землю міста ще минулоріч. Закон вони не порушують, а конфлікт вважають штучним.

Отець СЕРГІЙ, священик:

– Раніше це був пустир, це було закинуте місце, коли ми там прибирали, то знаходили і шприци і щось тому подібне. Привели в порядок ту територію і вона зразу стала комусь потрібна чи комусь заважає. На тому місці не планується будувати великий собор. Там просто планується будівництво невеликої церкви для тих людей, які не хочуть ходити там в цьому районі в церкву московського патріархату. Будуть лавочки. Узгоджено із владою і з мешканцями місцевими, що буде дитячий майданчик.

Наразі дійти згоди сторонам не вдається. Зустріч духовенства і громади мало не скінчилася бійкою.

В міській раді кажуть – землю для церкви виділили ще попередні депутати. Тому зараз ініціювали перевірити на яких підставах і чому саме тут виділили територію. Можливо шукатимуть альтернативний вихід.

Людмила КОВАЧ, депутат Мукачівської міської ради:

– Міська рада готова йти на діалог з мешканцями району. Будемо шукати спільне рішення. Буде обговорення міської ради, керівниками виконками і будемо повідомляти громаду.
Поки триває перевірка будівництво не починатимуть. Церковники вже погодились відступити 10 соток землі і звести там дитячий майданчик, проте і таке рішення не задовільнило місцевих. Вже зібрали 450 підписів проти будівництва і кажуть стоятимуть до останнього.

Джерело: Ужінформ
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0
Правда Росвигово 07.04.2016, 14:54
Детальніша інформація у фейсбукові Правда Росвигово - є контакти для охочих обговорити, дискутувати, за - проти і т. д. У теперішню суботу 9.04.2016 р. біля будинку Береша 3 будемо масово зустрічатися! Охочих приєднатися до підписів чи подискутувати – запрошуємо з 10.30-до 16.00 (Також, додатково у Фейсбук, у группі Росвигово.) Всіх, хто юридично, або морально може підтримати - ДОПОМОЖІТЬ!
Правда Росвигово 07.04.2016, 14:50
Це вже забудовники зараз так почали говорити – у відео (отець Сергій), що хочуть лише маленьку церковь – у Рішенні від 74 сесія 6-го скликання 26 березня 2015 року № 1396 чорним по білому написано – цитую: РІШЕННЯ Про розроблення детального плану території для будівництва комплексу будівель єпархії Української …. – наголошую, КОМПЛЕКСУ. Про яку маленьку церкву ми говоримо на ділянці, майже в пів Га – а точніше - 0,4691 Га. Так хто перед нами – православні служителі чи як це розуміти. Пішли не вірним шляхом – маєте і ви бути покарані! Коли будували Церкву живого Бога – земля якої в 5-6ти метрах від обговорюваної вище, так вони обійшли весь мікрорайон, наші батьки тоді давали згоду – це робили по нормальному і всі все знали і розуміли! З інших церков – перед початком оформлення дозволів теж ходили і з мешканцями погоджували, навіть покійний отець Фёдор з Червоної гори так само ходили і погоджували! Такі правила для всіх забудовників і релігія тут ні до чого!!! Вчіться жити по християнськи – чесно! Ми чесно відстоюємо свої права і на думку народу, а це і є влада – найперше потрібно звертати увагу, з цього і потрібно починати! Також, цитую з цього ж рішення пункт 5 (кінець) – 5. Відділу архітектури та містобудування забезпечити: ….. – проведення процедури громадських слухань проектів детального планування для врахування громадських інтересів …. І про маленьку капличку вже зараз так говорять – не підняли б галас, забудували б по повній, Ви уявіть собі- 0,5Га – це ж велика територяя…