Закарпатців, які бажають вивчати угорську мову безкоштовно, просять поспішити із поданням заяви

Життя  8 квітня 2016 року, 13:20 8206

У понеділок, 11 квітня, останній день, коли в Навчально-консультативний центр ЗУІ можна подати заяву на курси з вивчення угорської мови.

Нагадаємо, що за підтримки угорського уряду ЗУІ ім.Ференца Ракоці організовує групи з вивчення угорської мови у 62 населених пунктах області. Відповідні заяви-анкети приймалися з 21 березня.

"Станом на 8 квітня до нас надійшло понад 500 таких клопотань з 41 населеного пункту краю,- каже директор НКЦ Наталія Вароді. – Найбільше заявок – понад 50, поступило з Середнього. Загалом за кількістю сіл, де хочуть вивчати угорську, лідирує Ужгородщина".

Надійшли клопотання також з Горінчева, Вовокового, Доробратова, Монастирця, Виноградова, які не були передбачені програмою. Ректор ЗУІ Ілдіка Орос дала дозвіл відкрити групи і в цих населених пунктах.

"Наше селище тісно пов’язане з іменем національного героя Угорщини, легендарним коменданте Егерської фортеці Іштвана Добо, який з 2 тисячами воїнів перекрив дорогу на захід майже стотисячному війську Турецького султана, – розповідає Голосу Карпат Середнянський голова Емеріх Крицкій. – Після битви під Егером знаний полководець тривалий час проживав у Середньому, йому належав місцевий замок, під його керівництвом вириті винні підвали, започатковане в регіоні виноробство. Нащадки хочуть знати мову свого відомого земляка, тому й стільки багато осіб записалися на курси".

Директор НКЦ ще раз наголосила, що заяви приймаються лише до 17:00 години 11 квітня. Після цього комп’ютерна програма відключається.

Джерело: Голос Карпат
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0