У підніжжя Говерли почали вирубувати ліс. Лісівники все заперечують

Життя  18 квітня 2016 року, 13:45 1738 ВІДЕО

Дерева на схилах українських гір вмирають на очах. Їх вирубують щодня. Лісгоспи, нехтуючи закон, дозволяють вирубувати здорову деревину. І не без відома найвищих органів.

Під Говерлою – лисі гори. Ліс рубають, незважаючи ні на що. Навіть досвідчених місцевих лісників дивує картинка, яку зняв безпілотник 24 Каналу. "Лиса" хвороба дісталась вже й до найвищої вершини Карпат.

Свіжі вирубки смерек тривають неподалік від Говерли. Ще кілька тижнів тому стрункі смереки – тепер мертві облізлі колоди.

На Закарпатті у селі Гута та ж сумна історія. Кожен мешканець села прокидається і засинає під звук лісовоза. Приватна фірма вирубує в тутешніх лісах молоді здорові дуби нібито на дрова.

На території фірми відбірні дубові дрова лише на папері. Працівники фірми навіть погрожували журналістам.

Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства офіційно повідомило, що розміщена в інтернет-виданнях краю інформація, яка була також показана у випуску 24 каналу, є недостатньо розкритою.

"Так звані звинувачення, що були описані в статті не підтверджені конкретними фактами та наносять моральну шкоду колективу лісового господарства Закарпаття та не мають достовірного характеру", – йдеться у повідомленні лісівників.

В ДП "Берегівське ЛГ" поширили наступну інформацію. "На території Держлісфонду, в межах Гутівської сільської ради, були проведені наступні роботи, які здійснено на основі документів та за дотримання чинного законодавства: рубка головного користування, суцільно-лісосічна в кварталі 1, виділ 10, площею 2,7 га., вік 116 років, склад насадження 7ДзЗГз, загальною кубомасою 1149 м куб, згідно дозволу лісорубного квитка № 452046 від5 січня цього року. На даній ділянці підприємство отримало коштів на суму 1607858 грн., з яких перераховано до державних бюджетів в сумі 825388 грн., інші кошти спрямовані на ведення лісового господарства"

"Окрім того, повідомляємо, що гори Петрос та Говерла, які були показані в сюжеті "24 каналу", відносяться до Карпатського біосферного заповідника. А це значить, що вказана територія не підпорядкована Закарпатському ОУЛМГ", – зазначає прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

 

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0