В Угорщині популяризуватимуть українську мову

Життя  28 квітня 2016 року, 08:20 688

Громадська організація «Pro Cultura Subcarpathica» (PCS) оголошує у Саболч-Сатмар-Березькій області сусідньої Угорщини започаткування акції «Тут Українською Також», як своєрідне продовження закарпатського проекту «Тут Угорською Також» (IMI: Itt Magyarul Is).

PCS акцію «Тут Угорською Також» (IMI) розпочала ще у березні 2013-го року. Це започаткування мало на меті посилити використання та розповсюдження угорської мови на Закарпатті. Головна ціль засновників ІМІ – дослідити Закарпаття з боку використання угорської мови, зробити перелік організацій, закладів і магазинів, які надають свої послуги і угорською мовою також, аби полегшити життя закарпатських угорців. На сайті проекту розміщена віртуальна база даних тих закладів, які вже долучились до акції; в офісах, приміщеннях чи закладах з наклейками «ІМІ» всі сміливо можуть звертатись до персоналу угорською.

Акція «Тут Українською Також» має на меті полегшити життя українців, які проживають в Угорщині, та повсякденні клопоти українських туристів, які проїжджають через сусідню державу, а також розвивати угорсько-українські туристичні відносини. Сайт даного проекту вже перебуває на етапі розробки. Перші наклейки організатори, ймовірно, розмістять в сусідній угорській області протягом літа цього року.

Акцію буде реалізовано за підтримки д-ра Іштвана Грежі, уповноваженого від Уряду Угорщини з питань координування співпраці між Саболч-Сатмар-Березькою областю та Закарпаттям.

Джерело: Karpatalja
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0