Гройсман вимагає результатів роботи від Геннадія Москаля вже через місяць

Життя  10 травня 2016 року, 19:27 735

У вівторок, 10 травня, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман провів робочу зустріч із Головою Державної фіскальної служби України Романом Насіровим та головою Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадієм Москалем.

Сторони обговорили питання боротьби із зловживаннями на митниці, зокрема контрабандою, а також зміни системи роботи митниці загалом, – інформує Урядовий портал.

"Питання роботи державної митної служби і питання ефективності надходжень до бюджету від митних платежів є абсолютно актуальним сьогодні і має бути абсолютно публічним на усіх митницях країни", – заявив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр підкреслив, що в усій системі митниць, починаючи з головних департаментів та завершуючи місцевими митницями і пунктами пропуску, існують різні тіньові схеми контрабанди, які не додають до Державного бюджету десятки мільярдів гривень через несплату податків. "Це кошти військових, кошти пенсіонерів, кошти освіти, кошти охорони здоров’я, врешті-решт благополуччя кожного українця", – наголосив він.

Схеми контрабанди товарів, що існують на митниці, зокрема брендового одягу, також "вбивають внутрішнього національного виробника", підкреслив Голова Уряду. Натомість, подолання контрабандних схем сприятиме розвитку вітчизняної промисловості, наголосив він.

"Нам потрібно тут поставити край, – заявив Володимир Гройсман. – Наше завдання – спільне: ми маємо навести лад у системі митниці таким чином, щоби усі товари, які перетинають кордон, були розмитнені чесно, без застосування різних підходів, у тому числі заниження митної вартості".

Коментуючи ситуацію на Закарпатті, Голова Уряду нагадав, що напередодні у м. Чоп була здійснена спроба вивезення високоякісної необробленої деревини за кордон, після чого Голова Державної фіскальної служби отримав доручення провести службове розслідування та покарати винних. Наразі "йде боротьба за пункт пропуску "Тиса", де йде серйозний потік контрабандних товарів", – зазначив Прем’єр-міністр.

Голова Уряду зауважив, що розраховує на те, що місцева влада та керівництво обласної державної адміністрації візьме на себе повноту відповідальності за порядок на митниці та викорінення так званих сірих і чорних контрабандних схем.

"Я би хотів, щоби буквально за місяць ви дали результат для суспільства, громадян, для мене як Прем’єр-міністра, щоби я розумів, що система працює відкрито, публічно, злагоджено", – зауважив він.

Говорячи про майбутні зміни у системі роботи митниці, Володимир Гройсман зазначив, що буде здійснене технічне переоснащення, зокрема на пунктах пропуску встановлять обладнання для сканування товарів. Також буде удосконалено програмне забезпечення та посилено роботу системи управління ризиками. Крім того, найближчим часом для боротьби з контрабандними схемами буде створено близько 20 мобільних груп за участі співробітників Національного антикорупційного бюро, прикордонних військ, поліції та Державної фіскальної служби.

Голова Уряду також зауважив, що продовжуватиме поїздки на митниці.

"Контрабанда має зникнути з порядку денного нашої країни як явище. Розуміючи, що тут є багато викликів, ми маємо бути безкомпромісними і достатньо ефективними", – підкреслив він.

Прем’єр-міністр наголосив, що необхідно провести аналіз усіх кадрових рішень на митницях, що були прийняті до 1 травня, зокрема в останніх числах квітня. "Я думаю, що є призначення, які не личать сьогодні державній митній службі, Державній фіскальній службі", – підкреслив він.

Своєю чергою Роман Насіров повідомив, що на виконання доручення за результатами наради щодо проблемних питань функціонування митниці на пункті пропуску через українсько-польський кордон Краковець – Корчова у суботу, 7 травня, з Державної фіскальної служби були звільнені чотири посадовці, які підозрювалися у зловживаннях та  участі у контрабандних схемах на митниці.

Прем’єр-міністр зазначив, що відповідальність за зловживання на митниці буде жорсткою. "Застерігаю усіх керівників областей, голів адміністрацій: якщо хтось думає, що він може одного "схемщика" замінити на іншого, то він глибоко помиляється. Так не буде. Має бути тільки публічність, відкритість і ефективність", – підкреслив він.

Нагадаємо, що завтра Геннадій Москаль повертається до виконання обов’язків голови Закарпатської ОДА.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0