Під час моніторингу територіальних центрів соціального обслуговування Закарпаття правозахисники виявили недоліки

Життя  17 травня 2016 року, 13:06 763

5 травня 2016 року відбулися моніторингові візити спеціаліста Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Анастасії Клюги та регіонального координатора у Закарпатській області Олега Григор’єва до двох територіальних центрів Закарпатської області.  

Так, в ході візитів було відвідано Мукачівський районний і Ужгородський міський територіальні центри соціального обслуговування населення. Територіальні центри утворюються для надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. У стаціонарних відділеннях люди можуть проживати тимчасово або постійно.

Під час візитів, які відбулись без попередження, керівники територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян у м. Ужгороді та с. Кольчино продемонстрували повну відкритість та готовність до співпраці, забезпечили безперешкодний доступ до приміщень та спілкування з підопічними.

В обох установах проживає невелика кількість людей: у Мукачівському – 11, в Ужгородському – 33 людини. Така мала наповнюваність сприяє створенню домашньої атмосфери, кожному підопічному персоналом приділяється достатньо уваги. Умови проживання комфортні: гарний ремонт кімнат, цілодобовий доступ до гарячої води, можливість отримувати інформацію (телевізори, газети, регулярні візити громадських та релігійних організацій). Також адміністрація забезпечує культурне дозвілля підопічних (відвідують театр, цирк, філармонію). Варто зауважити, що організація дозвілля у таких невеликих установах є одним із найважливіших моментів, на які в своїх візитах звертають увагу правозахисники.

У ході візитів було виявлено недоліки, які можливо усунути в короткий період. Так, у стацвідділенні Мукачівського терцентру варто збільшити кількість штучного освітлення в кімнатах.

В Ужгородському терцентрі немає пандусів, через відсутність ліфту мешканцям на візках та лежачим, особливо з другого поверху, неможливо спуститися на прогулянку без сторонньої допомоги.

За результатами візитів будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого і направлені до Міністерства соціальної політики і Закарпатської обласної державної адміністрації.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0