У Берегові угорську мову вивчатимуть за підручниками, спеціально розробленими в Угорщині

Життя  19 травня 2016 року, 08:31 2125

В окремих навчальних закладах м.Берегово вже незабаром розпочнуться заняття з угорської мови за підручниками, спеціально розробленими в Угорщині.

Сусідня із Закарпаттям Угорщина дбає про поширення своїх національних інтересів за своїми межами, зокрема й на території України. За словами угорського урядового комісара Іштвана Грежи, на Закарпатті нині спостерігається підвищений інтерес в україномовних школярів та студентів до вивчення угорської мови. Зокрема чимало молоді бажало б вивчати її в якості додаткової іноземної мови.

Для цього в Угорщині за фінансування уряду вже розроблено спеціальні підручники. А в деяких навчальних закладах вже незабаром розпочнуться заняття з угорської мови.

Такий спеціальний кабінет з необхідним обладнанням уже з’явився в одній з центральних шкіл Ужгорода. А у Берегові угорську мову в якості іноземної школярі вивчатимуть на базі ЗОШ №5, яка до цього мала пріоритет з вивчення англійської мови.

Також у вересні на базі реформатського інституту імені Гашпара Кароля в Берегові розпочнуться курси для вчителів, які будуть викладати угорську в українських школах.

Планується також масштабна підтримка медичної галузі. І не лише в Берегові, а й у Мукачеві, де у дитячій лікарні планують зробити ремонт покрівлі та придбати апаратуру.

“Для покращення системи освіти та охорони здоров’я на Закарпатті урядом Угорщини передбачені ресурси, що сягатимуть кількох мільярдів форитнів”, – сказав Іштван Грежа.

У тому числі передбачаються курси підвищення квалфікації для закарпатського лікарського персоналу, що проходитимуть у Будапешті. При чому мова йде не лише про тих, хто володіє угорською мовою.

Джерело: Beregovo Today
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0