На Закарпатті винищують Ужанський національний природний парк

Життя  20 травня 2016 року, 09:45 3877

Суцільне спустошення гірських масивів, які ще нещодавно були густо вкриті лісами, перетворилось на справжню трагедію для Карпат. Масові, безгосподарні, системні та нещадні рубки лісу  докотились і до території Ужанського національного природного парку. Ведуть їх, порушуючи всі закони, навіть у буферній зоні об’єкту ЮНЕСКО – Жорнавському відділенні парку (квартал 7, виділи 3, 6, 15, 17, 19).

Варто нагадати: на території природного парку кілька років тому пройшов буревій, внаслідок чого значна площа лісу була повалена. Незважаючи на те, що з того часу пройшло більше двох років, вітровали досі не прибрані. Зате під виглядом санітарних рубок винищують ділову деревину. І так звані «санітарні» рубки чималі за обсягами. Об’єми вирубаної деревини свідомо занижуються від фактичних, а різниця виручених коштів, скоріш за все осідає в кишенях посадових осіб парку.

Інша проблема, про яку не говорить керівництво Ужанського НПП – існування заборгованості по заробітній платі. Ця заборгованість не відображається у звітності. Між тим, виплачують тут заробіток навіть у натуральній формі. При тому, що не платять жодних загальнообов’язкових платежів та внесків до позабюджетних фондів. Цікаво, що зарплату нараховують і особам, які фактично не працюють у природному парку. Між тим, в останній час під виглядом реорганізації, в Ужанському НПП скоротили працівників-науковців з багаторічним стажем роботи.

Вже колишні співробітники національного парку неодноразово розповідали журналістам про систематичні порушення керівництвом Ужанського НПП вимог природоохоронного законодавства. Неодноразово звертали увагу на все це і громадські активісти. Зокрема, і на заниженні кубомаси деревини під час рубок,  порушення вимог трелювання, вказували на незаконну та самовільну вирубку, яка ведеться на природоохоронній території парку.  На думку громадськості та активістів, ці всі проблеми – наслідок непрофесійних управлінських дій керівника парку Віктора Бирковича, котрий свого часу був призначений на посаду з порушенням чинного законодавства.

У зв’язку із ситуацією, яка виникла в Ужанському НПП, народний депутат Василь Петьовка звернувся із депутатським запитом до прем’єра Володимира Гройсмана. У запиті йдеться про те,  щоб прем’єр дав відповідне доручення провести невідкладну комплексну перевірку фінансово-господарської діяльності Ужанського національного природного парку з питань дотримання вимог трудового та природоохоронного законодавства посадовими особами цього підприємства, стану збереження державного майна та раціональності його використання, своєчасності та повноти розрахунків з бюджетами та позабюджетними фондами, правомірності визначення та розробки санітарних рубок. За наслідками здійснення перевірки урядовці мали б прийняти рішення щодо доцільності подальшого перебування на посаді керівника Ужанського НПП.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0