Комітет з питань бюджету Верховної Ради України відвідав Хуст

Життя  21 травня 2016 року, 10:18 1002

20 травня вперше за історію незалежності України Закарпаття відвідали члени Комітету з питань бюджету Верховної Ради України.
Зокрема посадовці завітали до Хуста, аби на власні очі побачити як розвивається місто та особисто ознайомитися з проектом реконструкції центрального місцевого стадіону «Карпати» в надсучасний спорткомплекс для підготовки збірної України з легкої атлетики та інших видів спорту.

Ініціювали виїзне засідання земляки хустян: народний депутат України Валерій Лунченко та голова підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати Іван Крулько.

На думку посадовців, у зв’язку з підвищенням туристичної привабливості Закарпаття, зокрема Хустщини, спорткомплекс може стати потужним інфраструктурним об’єктом для залучення додаткових інвестицій. Йдеться як про тренування спортсменів, так і проведення всеукраїнських та міжнародних змагань, враховуючи близькість кордонів, тощо.

«Бюджетний комітет започаткував у своїй роботі виїзні засідання, аби власне на місцях ми могли зрозуміти, куди найкраще вкладати державні фінанси, щоб вони дійсно давали ефект для розвитку цілих регіонів. Я виріс в місті Хуст, тож безумовно моїм завданням було, щоб це засідання відбулося тут. Ми дуже тісно співпрацюємо з депутатами від Закарпаття, зокрема з Хустщини. Спільно з Валерієм Лунченком було розроблено проект реконструкції центральної частини Хуста і власне мною запропоновано на розгляд бюджетному комітету як інвестиційний проект, – зауважив Іван Крулько. – Унікальність сьогоднішньої події в тому, що тут присутні голова бюджетного комітету, який є і головою Федерації футболу України Андрій Павелко, заступник Міністра молоді і спорту, керівник Департаменту Міністерства економіки з інвестиційних проектів, і ми очікуємо, що спільно, об’єднавши всі ресурси, відшукаємо необхідні кошти для реалізації цього проекту».

Безпосередньо на стадіоні начальник управління молоді та спорту Закарпатської ОДА Віталій Ерфан презентував гостям інвестиційний проект спорткомплексу, вартість якого складає 38 млн. гривень.

На думку Андрія Павелка, голови бюджетного комітету Верховної Ради України, для Хустщини цей візит справді важливий і багатообіцяючий.

«Тут справді є хороша перспектива. Як голова Федерації футболу України можу сказати, що допоможемо хустянам з облаштуванням футбольного поля зі штучним покриттям, аби розвантажити основне поле і надати юним спортсменам можливість тренуватися в будь-яку пору року за будь-якої погоди. Ну а як представники бюджетної комісії, постараємося поєднати всі можливості національного бюджету, інвестиційних програм, місцевих, обласних бюджетів для того, щоб у такому гарному містечку з`явився сучасний спорткомплекс», – запевнив Андрій Павелко.

На підтримку колег у реалізації проекту сподівається і один із його ініціаторів – Валерій Лунченко.

«Як влучно зазначив сьогодні начальник обласного управління молоді та спорту Віталій Ерфан, 1 гривня, вкладена в спорт, заощаджує 8 гривень, вкладених в медицину, і це той багаж, на якому повинні прийматися державницькі рішення. Загалом дуже приємно, що наразі до нашого регіону прикута особлива увага, адже раніше фінансуванню об’єктів у краї відводилася пересічна роль. Насамперед ми переслідували ціль реконструкції автомагістралі «Мукачево-Рогатин», але на Закарпатті є ще багато проблемних питань, з якими хочемо ознайомити колег для їх подальшого вирішення», – розповів нардеп Валерій Лунченко.

На державну підтримку сподівається і місцева влада, адже самотужки проект не вдасться реалізувати.

– Приємно, що представники Комітету знайшли можливість відвідати нашу область і, зокрема, Хуст, що хочуть допомогти нам, підтримати фінансово, адже реконструкція обійдеться приблизно в 38 млн. гривень. Наразі саме розробляється проект. На нього, а також на експертизу і дослідження ми заклали у міському бюджеті 1 млн. 200 тис. грн. Звісно, наша частка є маленькою, але, сподіваюся, отримаємо серйозну підтримку бюджетного Комітету, – поділився Хустський міський голова Володимир Кащук.

До слова, під час візиту столичні гості вшанували пам’ять полеглих січовиків на «Красному полі», оглянули оновлений центр міста, нещодавно відкритий парк відпочинку та один із найпопулярніших курортів Закарпаття «Шаян».

Сьогодні ж, 21 травня, в Закарпатській ОДА відбудеться засідання бюджетного комітету ВРУ, на якому високопосадовці прийматимуть рішення щодо державної підтримки пріоритетних інвестиційних проектів області.

Нагадаємо, що учора народні депутати України також відвідали Берегівщину.

Джерело: Голос Карпат
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0