Школярі Закарпаття випустили у річки краю 50 тисяч мальків струмкової форелі

Життя  23 травня 2016 року, 12:16 585

Нещодавно школярі Закарпаття вже вдруге зариблювали річки. Загалом було випущено більше 50000 мальків струмкової форелі.

Як розповів Юрій Сас, керівник департаменту зв’язків із  громадськістю групи енергетичних компаній  "РЕНЕР", метою акціївже п’ятий рік поспіль є відтворення та відновлення такого рідкісного виду риб лососевих як струмкова форель. «Ми зариблюємо його саме в тих місцях, що є природнім ареалом його існування. Це гірські потічки, верхів’я річок. Де нема хижої риби, де є відповідна кормова база. Де не трелюють ліс та є відповідні умови, аби сховатися мальку від швидкої вод», - каже Юрій Сас.

Майже половину риби із цієї кількості випустили у річки учні шкіл та вихованці лісництв. Рахівський район став другим за ліком, де відбулась акція зариблення. У селі Костилівка вже другий рік поспіль учні сільської школи за власним бажанням випускають мальків у гірські річки. Цьогоріч близько двадцяти дітей Костилівської загальноосвітньої школи  взяли участь у акції.

Інна Москалюк, сільський голова Костилівки розповідає: «Як тільки ми повідомили, що представники від групи енергетичної компанії «РЕНЕР» будуть здійснювати зариблення форелі – всі школярі були у черзі. Справді їм дуже цікаво. Прикладом того форелеве господарство, яке знаходиться на території села Костилівка. Діти питали: "От в нас є там форельна вже більших розмірів, а ми тут зариблюємо от цих меншеньких".

Тетяна Тодер, учениця 6-го класу  розповідає, що вперше бере участь у такій акції: "Мені було цікаво, як це робити. І ці рибки можуть потім стати великими і, коли ми потім прийдемо сюди, вони вже виростуть».«Я сьогодні запускала форелі і мені це сподобалось. Думаю, що коли я виросту,  буду мати можливість сюди прийти і побачити, як вони підростуть», – додає ще одна шестикласниця Віра Табака.

Працівники лісництва зазначають: після паводків, які в цій місцевості бувають часто, кількість риби значно зменшується. Тому такі зариблення – шанс мати повні річки форелі як, доприкладу, закордоном. У цьому переконаний лісничий Костилівського лісництва Михайло Федорович Сокирлей: «Це вдалий день: ми разом  із шкільним лісництвом зробили таку благородну і приємну роботу, – зарибили ці потоки . Ми мали можливість минулого року, цього року по п’ять тисяч мальків запустити. Робимо кожен рік і сподіваємося, що через пару років буде результат – повні річки риби».

А це село Видричка Рахівського району. Тут діти разом із своїм викладачем предмету «Шкільне лісництво» зариблюють мальків вже другий рік поспіль.  

Семикласник Видричанської ЗОШ 1-3 ступенів Ілля Баранюк, учень 7 класу від акції у захопленні: «Ми сьогодні ходили запускати струмкову форель. Ми її запустили дві з половиною тисячі. Мені дуже сподобалося і я зрозумів, що цю рибу потрібно берегти, бо вона на межі вимирання».

У заходах із зариблення  вже традиційно взяли участь інспектори рибохорони, працівники Перечинського, Мокрянського, Брустурянського, Великобичківського, Рахівського, Ясінянського лісгоспів, представники Тячівського районного управління БУВР Тиси, голови сіл Костилівка і Лопухово, вчителі та більше 60 школярів, під час яких у 9 річок та 23 притоки Перечинського, Рахівського та Тячівського районів було випущено 50000 штук малька струмкової форелі.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0