З початку 2016-го року газовики краю виявили 3 тисячі порушень при користуванні газом

Життя  1 червня 2016 року, 10:28 459

З початку поточного року з метою підвищення рівня безпеки при користуванні газом у побуті фахівці «Закарпатгазу» провели планово-технічне обслуговування (ПТО) у понад 46,3 тисячах помешкань краян, де виявили майже 3 тисячі порушень.

Газопостачання відключалося через самовільне втручання мешканців у роботу газових приладів (2454 випадки), утримання в неналежному стані димових та вентиляційних каналів (385), несправність газових приладів (104), – повідомляє прес-служба ПАТ "Закарпатгаз".

– Планово-технічне обслуговування (ПТО) – важливий захід з огляду на забезпечення безперебійного та безаварійного газопостачання, – констатує начальник управління експлуатації систем газопостачання ПАТ «Закарпатгаз» Зіновія Стецків. – Особливо ж, коли йдеться про будинки багатоповерхової забудови. Адже окремі споживачі й гадки не мають дбати про безпеку тих, хто проживає за стіною, як, зрештою, й про власну, припускаючись численних грубих порушень при самовільних ремонтах після опалювального періоду. Саме ПТО дає можливість газовикам виявити газові прилади, встановлені з порушеннями, чим запобігти можливим аварійним ситуаціям. Споживачів-порушників ми від’єднуємо від газопостачання.

Згідно з даними статистики, основними причинами аварійних ситуацій та нещасних випадків при користуванням газом у побуті традиційно залишаються: самовільне встановлення та заміна газових приладів, втручання мешканців у цілісність систем газопостачання, використання газових приладів не за призначенням, нехтування перевіркою наявності тяги та недотримання в належному стані димових і вентиляційних каналів.

Тільки з початку року під час проведення ПТО, зокрема, в Ужгороді та Ужгородському районі перевірено майже 2 тисячі запірних пристроїв у багатоповерхівках та 420 – у приватному секторі, виконано сотні заявок на дрібний ремонт газової апаратури та приладів, перевірено наявність тяги в димових та вентиляційних каналах шляхом отримання актів прочистки останніх від КП ЖРЕР-8 та ТОВ «Житлосервіс» на 109 багатоповерхівок. Відповідна робота проводиться з ліцензіатами на проведення зазначених робіт – ТО «Наш добробут», ТОВ «Підзамок», КП ЖРЕР- 4, КП «Уж Буд-Сервіс», які наразі в цьому напрямку працюють недостатньо.

– Не в останню чергу ПТО сприяє й виявленню фізично зношених та морально застарілих об’єктів газорозподільної мережі, – розповідає перший заступник голови правління-головний інженер ПАТ «Закарпатгаз» Андрій Горват. – Так, з початку 2016 року лише в Ужгороді та Ужгородському районі ліквідовано 3 підземних витоки газу на розподільних газопроводах та 244 на газопроводах-вводах, здійснено технічне обслуговування майже 100 одиниць запірної арматури, 48 газорозподільних пунктів та ШГРП. Але час ставить нові завдання: аби привести до вимог безпеки газові мережі та споруди на них, термін придатності яких вже вичерпаний, доведеться здійснити прокладання поліетиленового газопроводу середнього тиску в мікрорайоні Росвигово у Мукачеві, заміну чотирьох сталевих газопроводів на поліетиленові у Хусті та двох - у населених пунктах Виноградівського району. На це потрібно понад 2,6 млн. гривень…

ПАТ «Закарпатгаз» звертає увагу краян на те, що згідно з «Правилами безпеки систем газопостачання» власники та балансоутримувачі будинків повинні самостійно дбати про належний технічний стан газоспоживаючого обладнання, димових та вентиляційних каналів, й надавати до газової компанії відповідні акти, які засвідчують факт проведених перевірок та прочисток. Споживачам самим необхідно не забувати про власну безпеку та запобігати можливим аварійним випадкам.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0