Закарпатські прикордонники затримали журналістів всеукраїнського телеканалу

Життя  18 червня 2016 року, 17:25 2157

Журналістів 24 Каналу затримали під час зйомки сюжету про контрабанду на українсько-угорському кордоні у пропускному пункті "Лужанка".

Журналістку проекту розслідувань "ЦРУ" 24 Каналу Єлизавету Чип та оператора Юрія Герасимова затримали біля пункту пропуску "Лужанка" вчора ввечері, близько 22:30. На них склали адміністративний протокол про протиправне перебування поблизу державного кордону.

За словами журналістки, вони розслідували надання у приватне користування землі біля прикордонної смуги українсько-угорського кордону.

Репортерів супроводжував військовий прокурор Ужгородського гарнізону Західного регіону України Олег Ціцак, який погодився прокоментувати на місці події наявну у журналістів інформацію про рух контрабанди біля цього пропускного пункту.

Як розповіла Чип, на місці вони виявили дірки в огорожі державного кордону та приватний вагон з невідомими особами, до яких у прикордонників не виникло жодних запитань.

"Спочатку прикордонники, які були з нами під час зйомки, пояснили нам, що ми перебуваємо на приватній території і до державного кордону ще далеко", – розповіла Чип.

Однак, після зйомки на відео, журналістів затримали та склали адміністративний протокол за те, що вони нібито є потенційними порушниками кордону та встановили штраф у розмірі 119 гривень.

"Нас протримали близько 1,5 години біля самого пропускного пункту, а потім ще понад 4,5 години складали адміністративний протокол. Вони не мали права нас тримати понад 3 години", – сказала журналістка.

Формальною підставою для затримання стало, буцімто відсутність додаткових документів (крім журналістського посвідчення) у операторатора Юрія Герасимова. Хоч знімальна група мала усі необхідні документи для перебування в прикордонній зоні.

Прикордонники постійно комусь дзвонили, їх телефони просто розривалися. Таке враження, що вони не знали, що з нами робити. Я розцінюю це, як перешкоджання журналістській діяльності, оскільки ми мали необхідні документи для перебування в прикордонній зоні, – резюмувала журналістка.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0