Закарпатські лемки запалять традиційну ватру

Життя  18 червня 2016 року, 21:52 824

Засідання оргкомітету з підготовки і проведення закарпатського фестивалю «Лемківська ватра», який цьогоріч проведуть на Перечинщині, відбулося в Перечинській райдержадміністрації.
Йшлося про низку заходів і завдань на їх виконання, що планують провести в районі.  

Програмою заходу наразі передбачено запалювання ватри, виставку декоративно-ужиткового мистецтва народних умільців, виступи фольклорних та аматорських художніх колективів - традиційно лунатимуть автентичні пісні та етнічна музика лемків, запрошуються зарубіжні гості, всіх охочих будуть частувати народними стравами.

Про точну дату фестивалю "Лемківська ватра" у Перечинській РДА наразі не повідомляють. Торік, утім, свято відгуляли на Великоберезнянщині у серпні.

"Лемківська ватра" – фестиваль, започаткований із метою надихати на дослідження, збереження та примноження лемківської культури усіх охочих, а головним чином – спадкоємців лемківського етносу. Лемки населяють Закарпаття від ріки Боржава до села Ужок, найпотужніші осередки – на Перечинщині, де розташована столиця крайових лемків – село Зарічево, а також на Великоберезнянщині.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0