Москаль скасував подвійне скорочення набору учнів до мукачівських ПТНЗ

Життя  13 липня 2016 року, 14:52 1618

Щоб будь-якою ціною зменшити фінансування трьох професійно-технічних закладів, розташованих у Мукачеві, міська рада примусила директорів ПТНЗ удвічі зменшити кількість прийому дітей на навчання з вересня цього року. За рахунок різкого зменшення учнів замість 29,5 мільйонів гривень, передбачених на потреби трьох профтехучилищ до кінця року, міська рада нишком прийняла рішення виділити 20,2 мільйони гривень. Крім того, мер міста дав вказівку директорам профтехучилищ приймати з вересня цього року на навчання тільки тих дітей, що отримають направлення з підприємств Мукачева. Таким чином створюється штучне обмеження кількості майбутніх учнів, щоб будь-яким методом обрізати фінансування профтехосвіти.

– Я розумію, що мукачівській владі взагалі не потрібні профтехучилища, і якщо дати їй волю, через тиждень ПТНЗ будуть закриті, а на їх місці з’являться розважальні заклади чи нелегальні борделі, – заявляє голова ОДА Геннадій Москаль на своєму офіційному сайті. – Однак мукачівські ПТНЗ і далі будуть функціонувати в нормальних умовах, як функціонують в інших обласних містах Закарпаття.

Погодження про подвійне скорочення набору учнів мною скасоване. Щодо прийому на навчання дітей виключно із направленнями мукачівських підприємств, то це взагалі ні в які рамки не вписується. На початку року мукачівська влада, не бажаючи фінансувати ПТНЗ, так само використовувала аргумент, що в училищах навчається тільки частина мешканців Мукачева, а всі інші «понаєхалі тут». За таким же принципом можна вигнати з Ужгородського нацуніверситету студентів з інших областей або вилучити з міського бюджету Мукачева податки всіх тих, хто працює в місті, але проживає за його межами. Це грубе порушення 24-ї статті Конституції України, яка гласить: «Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками». Попереджую, що якщо дізнаюся хоч про один факт, що в мукачівських профтехучилищах у дитини відмовилися прийняти документи, бо в неї направлення не з Мукачева, а, наприклад, з Ужгорода чи Львова, одразу звернуся до суду. І цей суд мерія Мукачева програє так само з тріском, як програла суд щодо фінаснування ПТНЗ. Я примушу мукачівську міську раду діяти по закону. В іншому разі вона буде розпущена за невиконання рішення суду. Заодно закликаю мешканців Мукачева наступного разу обирати адекватного міського голову, а не представника якогось сімейно-політичного клану, який не розбирається в управлінні, штучно створює в Мукачеві соціальну напругу, провокує акції протесту з перекриттям міжнародної траси й блокуванням мерії, і дискредитує поняття влади як такої.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 1
Екатерина Кагутич 13.07.2016, 18:58
Мені відмовили у навчанні в Мукачеві, через те що я іноземка, ч проживаю на Україні біля 16 років