На Закарпатті відбудеться змагання найкращих вальщиків лісу

Життя  16 серпня 2016 року, 10:53 862

У суботу, 20 серпня, на Міжгірщині відбудеться фінальна частина обласного конкурсу-змагання «Лісоруб-2016» з моторними пилами, в якому візьмуть участь приблизно 36 осіб з лісомисливських, лісогосподарських та лісодослідних підприємств Закарпатської області. Організатором змагань виступає Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства та товариство лісівників України.

Конкурс пройде у шести видах вправ. Учасники змагатимуться в майстерності заміни ланцюга, в розкряжуванні колоди (комбіноване і точне розкряжування), звалювання дерев і обрізанні сучків, а також в довільній частині змагань.

Дуже складна, неординарна, об’єктивно небезпечна і мужня лісова професія – вальник лісу. У бригаді вальник лісу – це першопроходець. Він робить запил і звалює дерево, а за ним йдуть члени бригади, які зрізають сучки, звозять колоди на естакаду, розпилюють їх на сортимент і формують штабеля. Вальник лісу повинен володіти достатньою фізичною силою і витривалістю, мати хорошу координацію, слух, зір, вміти технічно мислити. Тому здавна у Закарпатті проводилися змагання в майстерності серед лісорубів. З появою бензопил ця форма підвищення професіоналізму і пропаганди мистецтва валки лісу не зникла, а набула нової якості та професійного рівня. Протягом багатьох років проходять міжнародні, національні, регіональні та інші змагання вальників лісу.

Головна мета змагань – популяризувати цю професію, донести до громадськості її важливість і відродити славні закарпатські традиції.

Переможці представлять Закарпатську область на 19-му Всеукраїнському конкурсі-змаганнях вальників лісу, який відбудеться 26 серпня.

Не пропустіть відвідати видовищне шоу та відчути дух суперництва вальників лісу, оцінити якість роботи і майстерність учасників.

Початок реєстрації: 8.30, урочище Перевал, Міжгірського лісництва в ДП «Міжгірське лісове господарство».

Місце збору журналістів і час виїзду буде повідомлено додатково.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0