Дороги Закарпаття ремонтуватимуть за чеським зразком

Життя  19 серпня 2016 року, 14:06 1282 ФОТО

Як ремонтуються та утримуються автомобільні дороги Чехії, наглядно продемонстрували працівники Служби обслуговування доріг у м. Їглава закарпатським обранцям, які відвідали з робочим візитом край Височина.

На балансі дорожньої служби краю є 4,5 тисяч км автошляхів. Їх обслуговує майже 800 дорожників, які мають 88 тракторів та 154 спецтехніки. Служба обслуговування доріг напівбюджетна організація, активно залучає інвестиції у розбудову дорожньої інраструктури, має навіть непогані прибутки. Ремонт або будівництво дороги робиться тільки тоді, якщо пройдено всі тендерні процедури, – повідомляє прес-служба прокуратури Закарпатської області.

Автошляхи розділені на категорії, відповідно до кожної з якої присвоюється гарантія. У разі неякісного покриття, дорогу служба ремонтує за свій рахунок. Будівництво та ремонт доріг здійснюється лише у разі навяності відповідної ліцензії. Щоб отримати ліцензію, дорожня фірма повинна мати на балансі достатню кількість спецобладнання та чисельність фахового персоналу. Якщо протягом гарантійного терміну дорога розвалюється – дорожня служба зобов’язана відремонтувати дорогу за свій рахунок. Крім того, у таких випадках фірму можуть знизити в класності, або взагалі відібрати ліцензію і занести в чорний список. Тому дорожники цінують отримання ліцензії, бо у разі проведення неякісних робіт, у них більше не буде замовлень.

За укладанням дороги стежать кілька сторонніх фахівців: один від місцевого самоврядування, другий – від місцевого автомобільного союзу, третій від дорожньої профспілки. Дороги будуються і ремонтуються виключно влітку, дорожники ретельно стежать за прогнозом погоди. За укладання асфальту в дощ – ліцензію відразу ж відбирають. Тож тут такого не побачиш.

Голова Закарпатської облради Михайло Рівіс разом з крайовими депутатами щиро подякував гетьману краю Височина Їржі Бєгоунеку за можливість побачити на власні очі, якою спецтехнікою володіє дорожня служба і як якісно вона працює. А проїхавшись чудовими автошляхами, навіть по селах, очільник облради був приємно вражений утриманням та проведенням ремонтних робіт, укладанням якісного дорожнього покриття. Обласні обранці переконалися, що на сьогодні надважливо перевіряти якість дорожнього покриття від служби доріг та вимагати від дорожників відповідальності за неякісну роботу.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0