У Хусті відбувся багатотисячний Хресний хід

Життя  22 серпня 2016 року, 09:03 874 ВІДЕО

21 серпня 2016 року у м. Хуст пройшов Традиційний хресний хід, який очолили Митрополит Хустський і Виноградівський Марк та Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, Керуючий справами УПЦ, ректор Київської духовної академії і семінарії. Хустська єпархія УПЦ щороку проводить хресні ходи у місяці серпні на згадку Хресного ходу, який у давнину проводили з Чесним Древом Хреста Господнього саме у цей місяць.

Перед початком Високопреосвященніший Митрополит Марк освятив новонаписану ікону Нанківської Божої Матері (пам’ять 10 серпня за н.ст). Разом з Нанківською вулицями несли й ікону Карпаторуських святих, а також мощі багатьох інших святих, до яких підносили свої молитви на всій протяжності ходу, – інформує Хустська єпархія УПЦ.

Хресний хід, який зібрав більш ніж дві сотні священнослужителів та декілька тисяч мирян, пройшов вулицями міста Хуст, співаючи молебні піснеспіви до Господа, Пречистої Діви Марії, наших Карпаторуських святих та всіх угодників Божих про дарування миру і спокою всім жителям нашого краю та окроплювали важливі перехрестя святою водою з призиванням Божого благословення.

Під час Хресного ходу процесія зупинялася декілька разів для читання Святого Євангелія. Підносилася молитва за весь український народ, нашу державу, за мир в Україні.

По завершенні, у кафедральному соборі святих Кирила та Мефодія, Митрополит Хустський і Виноградівський Марк подякував усім присутнім за участь. Також, Його Високопреосвященство подякував і керманичам міста Хуст за дбайливе керівництво містом. Владика наголосив на тому, що ми повинні знайти мир у наших серцях та вказав на необхідність жити з Христом та слідування за ним, щоб мир вселився і у наші домівки.

Високопреосвященніший Митрополит Антоній, уродженець Закарпаття, приїхав, щоб також взяти участь у Традиційному Хресному ході Хустської єпархії. У своєму слові Його Високопреосвященство звернув увагу на те, щоб не стати байдужими до благодаті Божої, а Хресний хід якраз і засвідчує нашу небайдужість у справі спасіння.

По завершенні все кількатисячне зібрання проспівало традиційне для Закарпаття «Многая літа» нашим духовним наставникам, світським керманичам та всьому нашому боголюбивому народу. Після всього священнослужителі помазували народ освяченим єлеєм.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0