Героїчний закарпатець отримав у Києві із рук президента бойовий прапор

Життя  25 серпня 2016 року, 10:13 2005 ВІДЕО

Під час параду на Хрещатику, присвяченому 25-ій річниці незалежності Української Держави, Президент Петро Порошенко вручив бойові прапори керівникап оперативних командувань та новостворених військових частин, які відзначились у боях із російськими військовими на Сході України.

Однією з військових частин, командирам яких президент України вручав бойові прапори, є 10-та окрема гірсько-штурмова бригада, база якої знаходиться у місті Коломия. 

Бойовий прапор отримав бойовий командир 10-ї окремої гірсько-штурмової бригад, Герой України, полковник Василь Зубанич. 

Довідка: Василь Зубанич перебував у зоні бойових дій з травня 2014 року. На початок АТО був командиром 15-го окремого гвардійського гірсько-піхотного батальйону (Ужгород) 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади. Брав участь у боях за Новоганнівку, Нижнє Тепле, Станицю Луганську, Макарове, Щастя, Луганський аеропорт, Дебальцеве та низку інших населених пунктів Луганської та Донецької областей. Василь Зубанич особисто виконував завдання на мобільних пересувних блокпостах, супроводжував колони та вантажі для військ і сил антитерористичної операції. Неодноразово піддавався нападам та обстрілам з боку незаконних збройних формувань, його рішення дозволяли виконувати поставлені завдання зі збереженням життів військовослужбовців.

У складі штурмової групи тактичної групи «Північ» здійснював прорив до Луганського аеропорту для подальшого прикриття та забезпечення відходу підрозділів з оточення. Під час бою отримав осколкове та вогнепальне поранення. Незважаючи на це, відмовився від госпіталізації й продовжував керувати діями підрозділу, тим самим піднявши бойовий дух і моральний стан військовослужбовців. З листопада 2014 року виконував завдання на Дебальцевському напрямку.Наприкінці 2015 року призначений командиром новоствореної 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади.

Варто додати, що Василь Зубанич є уродженцем Закарпаття – село Голятин Міжгірського району.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0