Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • Ще один вагон лісу, який прямував з України в Євросоюз, конфіскований у дохід держави

Ще один вагон лісу, який прямував з України в Євросоюз, конфіскований у дохід держави

Ще один вагон лісу, який прямував з України в Євросоюз, конфіскований у дохід держави

Ужгородський міськрайонний суд розглянув ще один протокол про порушення митних правил, складений Закарпатською митницею щодо експортованого в країни Євросоюзу українського лісу. Цього разу предметом розгляду став залізничний вагон із деревиною, який «Самбірське лісове господарство» (Львівська область) направило в комерційну структуру «FK INVEST KOSICE» (Словаччина). Згідно з декларацією, у вагоні мали знаходитися 55 тонн колод паливної деревини – граба та бука – непридатні за розміром до розпилювання. Однак при перевірці виявилося, що, по-перше, вага деревини становить на 3,5 тонни менше, ніж заявлено в документах, а, по-друге, колоди бука є насправді не паливною, а технологічною деревиною, яка заборонена на експорт українським законодавством. Більш того, контракт між  «FK INVEST KOSICE» та «Самбірським лісовим господарством» вказує, що словацьке підприємство очікує із Самбора не паливну деревину (якою взагалі не займається), а технологічну.

ВІДЕО ДНЯ

– Це ще один доказ, що під виглядом дров держлісгосп відправляв на експорт технологічну деревину, яка заборонена для експорту й коштує набагато більше, ніж паливна, – заявляє голова ОДА Геннадій Москаль на своєму офіційному сайті.

На підставі результатів перевірки та висновків експертизи Ужгородський міськрайонний суд визнав Самбірський держлісгосп винним у порушенні митних правил і своєю постановою наклав на підприємство штраф у розмірі 100 відсотків вартості товару. Саму деревину конфісковано в дохід держави.

Реклама

Адміністративні позови Закарпатської митниці щодо інших вагонів із лісом, які з різних регіонів України прямували в ЄС, але були затриманий на Закарпатті, перебувають на стадії судового розгляду.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно