У мережі з’явилась 3D-реконструкція Середнянського замку

Життя  20 вересня 2016 року, 09:08 5908

Українські майстри комп’ютерної графіки створили тривимірну конструкцію замку у селі Середнє Ужгородського району Закарпатської області.

Зараз на території цього замку залишились лише руїни цієї фортеці. Тому дизайнери і відтворили вид середньовічного дива архітектури.

Варто зауважити, що Середнянський замок є єдиною в Україні фортецею Ордену Тамплієрів.

"Він собою представляє чотирикутну башту донжон (або башта останньої оборони) яку використовували тільки в найважчих випадках. В мирний час основне його призначення це – митний пост який контролював соляні шляхи в цьому районі. Інженерне рішення типове для таких споруд того часу. Навколо башти мали місце вали й рови, а також мур заввишки до 4 метрів з напівкруглими вежами по кутах, сліди яких на даний момент вже не збереглись. Перший камінь замку був закладений в 1146 році на кошти Фруа де Барманьє, а прообразом слугували давньоримські прикордонні сторожові вежі на Рейні та Дунаї. Після ліквідації ордену тамплієрів 1312 року почався переділ власності тутешніх земель між угорським королем та кількома родами, один з яких були рід Другетів. В 15 столітті боротьба Другетів достигла свого апогею з родом Палочі, тоді Другети змушені були поступитись замком. В 1526 році в битві з турками гине останній представник роду Палочі й замок переходить до роду Добо. Саме в цей період краї починає активно розвиватись виноградарство й створюються найбільші винні підвали. До 18 століття замок багато разів ще міняв своїх володарів, але для історії назавжди цей замок залишиться Замком Ордену Тамплієрів", – йдеться у дописі творців 3D-реконструкції.

Джерело: Ivarious
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0