На Закарпатті прогнозують підвищення рівня води у річках і підтоплення

Життя  6 листопада 2016 року, 11:11 1702

За інформацією Закарпатського обласного центру з гідрометеорології  протягом 6-7-го листопада синоптична ситуація області буде визначатись впливом активного циклону з заходу. При південно-західних повітряних течіях очікується загострення атмосферних фронтів, утворення локальних хвильових збурень у передгірних та гірських районах. Протягом доби 6-го на теплому фронті, вночі 7-го на холодному фронті з хвилями очікуються дуже сильні дощі.

Вночі 6-го у західних та центральних районах до 20-25, місцями в басейні р. Уж, Латориця до 30 мм. Інтенсивність буде зростати в другій половині ночі.  На сході до 10 мм, – зазначає У ДСНС України в Закарпатській області.

Вдень 6-го також у цих районах 30-40 мм, подекуди 50 мм. На сході 15-20 мм. Найбільш інтенсивні опади у першу половину дня та ввечері, у середині дня послаблення опадів.

Вночі 7-го на холодному фронті найбільш інтенсивні дощі, опадів 25-30, у центральних районах 35-45 мм.

Вдень 7-го поступове припинення опадів, 5-10 мм, на сході до 15-20 мм.

Потягом доби 6-го посилення південно-західного вітру у горах місцями 15-20 м/с, на високогір’ї до 25-30 м/с. 7-го послаблення до 15-20 м/с.

Температура повітря вночі 6-го 3-8, вночі 7-го 8-13 тепла. Вдень протягом періоду 10-14 тепла. На високогір’ї протягом періоду 4-7 тепла. Ввечері 7-го поступове зниження температури на високогір’ї до 0 у горах до 1-5 тепла.  

6-7 листопада на річках області сформується високий дощовий паводок з підвищеннями рівнів води (над поточними) та виходом води на заплаву:

– на Верхній Тисі та в верхніх і середніх течіях притоків р.Тиса 1.0-2.0 м;

– в нижніх течіях притоків р. Тиса  - 2.5-3.5 м;

– на р.Тиса, ділянці В.Бичків - Вилок - 2.0-3.0 м;

– в нижніх течіях річок Латориця  та Стара - 3.0-3.5 м.

– в нижніх течіях річок Боржави - 4.0-5.0 м.

За попередніми розрахунками існує ймовірність досягнення небезпечних рівнів води з підтопленнями:

– р. Уж – м. Ужгород – підтоплення території Боздошського парку, студентського табору відпочинку "Скалка", житлових будинків по вул. Ужанській, – автодороги Ужгород – Оріховиця,  території ботанічного саду, автодорога с.Оноківці – с.Невицьке;

– р. Боржава – с. В. Ремети – підтоплення сільгоспугідь в Іршавському та Виноградівському районах, автодоріг Виноградово-Шаланки та Рогатин-Рахів, на ділянці с. Гребля – с. Вільхівка, житлових будинкiв в с.Великi Ком’яти.

– р.Стара – с.Зняцево – перелив автодороги Ужгород-Мукачево.

Орієнтовно максимальні рівні води очікуються:

– на притоках 7 листопада;

– в нижніх течіях Боржави, Латориці та Стара 8 листопада.

Очікується  формування значного місцевого стоку, в гірських районах можливе утворення селей.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Loading...
Коментарі - 0