Помер єпископ Мукачівської реформатської церкви Лайош Гулачі

Життя  7 листопада 2016 року, 09:07 1763

6 листопада 2016 року на 92 році життя пішов з життя єпископ Мукачівської реформатської церкви Лайош Гулачі. Він прожив сповнене духовністю та добрими справами життя.

Єпископ Лайош Гулачі народився в 1925 році в селі Тіводорфолво Виноградівського району у великій сім’ї залізничників, де він зростав сьомою дитиною. Після закінчення навчання працював на авіаційному заводі в місті Будапешт (Угорщина).

По закінченню Другої світової війни повернувся на Закарпаття та зайнявся просвітницькою роботою пастора. Але радянська влада погано сприймала такого роду заняття і у 1949 році Лайоша Гулачі заарештували за його релігійну діяльність. Сім наступних років він провів у радянських концтаборах у Казахстані.

Повернувшись додому після стількох років Лайош Гулачі не покинув своє покликання та пройшов навчання, по закінченню якого багато десятиліть присвятив благородній справі пастора. У 1994 році його обрали єпископом. Під час його каденції було створено Дияконічний відділ Закарпатської реформатської церкви, дитячі будинки та реформатські ліцеї.

За багаторічні віддану благородну справу, якій він присвятив все соє життя, у 2011 році його нагородили Хрестом «За заслуги» Угорської Республіки. У 2013 році його обрали Почесним громадянином міста Мукачево.

Лайош Гулачі доклав багато зусиль до створення Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, за що у 2015 році отримав нагороду ім. Ф. Ракоці.

Прощання з єпископом Лайошом Гулачі відбудеться 8 листопада о 13 годині за київським часом богослужінням в Мукачівській реформатській церкві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Loading...
Коментарі - 0