Активісти-"пересічники": окрім акції на КПП "Ужгород", планується перекриття трас Житомира, Києва, Львова, Одеси

Життя  10 листопада 2016 року, 11:20 2658

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція активістів - «пересічників». Вони розказали про плани на майбутнє та прокоментували акції, які вже відбулися.

«Пересічники»- закарпатці, які використовуються автомобілі з іноземною реєстрацією, заявляють, що вимагають рівних прав для українців та іноземці щодо використання автомобілів іноземної реєстрації у разі тимчасово ввезення на один рік. А також закликають привести розмитнення автомобілів до європейських норм. 

Із журналістами зустрілися Анатолій Тегза, Василь Білак, Павло Павлов, Юрій Качур, Віталій Готра та Олександр Крічфалуші.

Як розповів Юрій Качур, після блокування КПП «Ужгород» у березні цього року була створена ініціативна група, яка обговорила ситуацію з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем. «До нас приєдналося дуже багато людей після акцій та мітингів. Це автовласники з Києва, Львова, Волині, Чернівців, Івано-Франківська, Стрия, Іршави, Тячева, Хуста», – зазначив Юрій Качур.

Павло Павлов додав: «Ми неодноразово наголошували: спустіться на кордон подивіться, що робиться. Тільки за останні 5 днів на КПП «Ужгород» штучно створюється пробка, за 1,5 години проходить тільки 20 машин».  

12 листопада планується проведення акції на КПП «Ужгород», щоб звернути увагу на проблему авто з іноземною реєстрацією. Василь Білак: «Це є мирна акція волевиявлення незадоволених людей. Скільки ми не писали звернень, пропозицій, не проводили зустрічей, нічого не міняється».

За словами Юрія Качура, з березня за підписом губернатора була розроблена ціла купа заяв та звернень до вищих керівників органів влади. «Ми надсилали звернення до Генпрокурора, де вказували, які закони порушуються. Наші звернення є у профільному  ВР, голови ДФС України. 15.08.2016 року були звернення того ж Колесникова. Який пішов нам на зустріч. Адже лише на Закарпатті не пишеться попередня заява про неможливість прийти «на пересічку», виділена окрема смуга для закарпатців з авто з іноземною реєстрацією. Тільки на Закарпатті не вимагають доручень при керуванні транспортних засобів, - прокоментував Юрій Качур. - Ми вимагаємо зняти дискримінаційна складову яка діє у ст. 380 ч. 3 Митного кодексу України. З нами погодилися митниця, юридичний відділ. З нами облрада «йде у ногу». Чотири документи, починаючи з березня 2014 року поїхали у Кабмін України. І нічого не міняється».

За словами активістів у ВР зареєстровано  законопроект №4223, де пропонується взагалі відмінити поняття «пересічки». Вони вважають, що таке явище, яке змушує щоп’ять днів їздити відмічати авто, порушує конституційні права громадян України і дискримінує їх у порівнянні зі іноземними громадянами, яким дозволяється перебувати в Україні на авто з іноземною реєстрацією один рік.  

За словами Павла Павлова, активісти були на засіданнях Комітету ВР з питань податкової та митної політики. «З нами всі погодилися, голова комітету ВР запропонували щоб ми (власники авто з іноземною реєстрацією) сплачували близько 35-45 євро у місяць. Але максимум, на що ми можемо погодитися 10 євро в гривневому еквіваленті», - додав Павло Павлов.

 Активісти також повідомили, що акцію 12 листопада підтримують автоводії з Львівщини, Вінниці, Івано- Франківщини, Волині. Вони повідомили, що планується також перекриття трас Житомира, Києва, Львова, Одеси. «Це попереджувальне перекриття трас, щоб влада нарешті нас почула», – додав Юрій Качур.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Loading...
Коментарі - 0