На Закарпатті планують замінити шиферне покриття шкіл, садочків та медзакладів на екологічно чисті матеріали

Життя  11 листопада 2016 року, 14:12 971

До втілення відповідного проекту залучатимуть закордонних партнерів області, зокрема Височіну та Пардубіцький край Чеської Республіки, з якими Закарпаття успішно співпрацює над проектами реконструкції об’єктів соціальної сфери. Про це йшлося під час зустрічі голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля з новопризначеним Генеральним консулом Чеської Республіки у Львові Павелом Пешеком, який перебуває в області з кількаденним візитом.

– Дев’яносто відсотків садочків та шкіл Закарпаття покриті шифером, котрий заборонений до використання в країнах ЄС через домішки у ньому азбесту. Шифер не тільки шкідливий для здоров’я, але й нестійкий до негод, що показав нам останній градобій. Наступного року в обласному та місцевих бюджетах плануємо передбачити кошти на заміну цих покрівель, – зазначив Г. Москаль. – Втілити відповідну гуманітарну програму плануємо за допомогою співфінансування закордонних регіональних партнерів Закарпаття, зокрема і Чеської Республіки.

Павел Пешек та Геннадій Москаль також обговорили можливість залучення чеської допомоги у реконструкцію Ужгородського аеропорту та згодом долучення до ринку авіаперевезень чеських кампаній.

Дипломат подякував керівнику краю за підтримку чеської національної меншини на Закарпатті та пообіцяв докласти максимум зусиль у межах своєї компетенції для втілення спільних міждержавних проектів в економічній, культурній, освітній сферах та вирішення проблем у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Loading...
Коментарі - 0