"Пересічка" та блокування КПП: суть проблеми та обхідні шляхи

Життя  15 листопада 2016 року, 09:53 Зоряна Попович 6790

Четвертий день поспіль власники авто з іноземною реєстрацією блокують кордон України зі Словаччиною та Румунією.

У такий спосіб учасники безстрокової акції вимагають збільшити термін перебування автомобілів з іноземною реєстрацією на території України, який зараз становить п’ять днів.

На пунктах пропуску "Ужгород" та "Солотвино" перебувають кілька десятків активістів, які вибірково пропускають тих, кому потрібно перетнути кордон. Перевагу мають літні люди та ті, хто терміново їде за кордон на лікування.

Місцева влада Закарпаття стверджує, що проблему може вирішити лише уряд, внісши потрібні зміни до Митного кодексу.

Велика проблема

"Обласна адміністрація свої можливості вичерпала. Тому тепер основні кроки – за Верховною Радою", – заявив голова Закарпатської обласної адміністрації Геннадій Москаль, приїхавши до блокувальнків на КПП "Ужгород".

"Не може бути записано в Митному кодексі фрази, що "громадяни України можуть в’їжджати на територію України в режимі транзиту". Громадяни України можуть в’їжджати в Україну як громадяни, а не як транзитери! Це абсолютна дурість і її треба виправити, але ніхто не хоче це робити", – додав він.

За словами губернатора, ситуація щодо авто з іноземними номерами стосується не лише Закарпаття.

"На сьогодні це дійсно дуже велика проблема для краю, та й взагалі для всієї України, – додав відсторонений від виконання посадових обов’язків начальник ДФС в області Володимир Колесніков. Він каже, що приїхав до протестувальників "як приватна особа".

"Якби в уряді була б людина з характером, з волею – Насіров чи Гройсман – то вже давно би вийшов, виніс постанову за 3 секунди і вирішив би цю ситуацію, поки не вирішиться вона у Верховній Раді. Просто це нікому не цікаво", – вважає один з учасників протесту, член ініціативної групи Юрій Качур.

Учасники протесту стверджують, що головна мета акції – урівняти у правах українців та громадян ЄС стосовно ввезення транспортних засобів та їхнього перебування на території України. Громадяни ЄС можуть не реєструвати своє авто в Україні протягом року.

Митниця почала посилювати контроль над ввезенням автомобілів з іноземною реєстрацією в Україну ще у 2013 році.

Обхідні шляхи

Раніше цього року власники машин з іноземною реєстрацією вже влаштовували акцію протесту і надіслали листа з вимогами до місцевої та центральної влади, однак стверджують, що відтоді нічого не змінилося.

У Чопському прикордонному загоні, коментуючи акцію, зазначили, що питання більше стосується митного законодавства.

"Зараз ми очікуємо, що перекриття зніметься, і ми будемо оформляти транспорт у встановленому порядку", – додав начальник загону Сергій Білявець.

Прокуратура вже почала кримінальне провадження за фактом блокування транспортних комунікацій.

У Національній поліції Закарпаття розповіли, що наразі встановлюють власників автомобілів, якими заблокували дороги.

Поки що прикордонники радять перетинати кордон у найближчому пункті пропуску "Малий Березний".

Загалом Закарпаття має дев’ять пунктів пропуску для авто із Угорщиною, Словаччиною та Румунією.

Джерело: BBC
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Loading...
Коментарі - 0