5 євро на 5 років: в ЄС хочуть, щоб безвіз був платний

Життя  17 листопада 2016 року, 08:17 1362

Європейська комісія презентувала нову Європейську систему інформації та авторизації подорожей (ETIAS), яка передбачає платний в’їзд до Шенгенської зони для негромадян ЄС, які користуються правом безвізового в’їзду.

Особа, яка подорожуватиме до Шенгену, має заповнити форму і вказати тільки дійсний проїзний документ. Заявка буде дійсна протягом п’яти років і для багаторазових подорожей.

Всі повнолітні платитимуть за таку можливість 5 євро.

Система збиратиме інформацію про всіх тих, хто подорожує без віз до ЄС, що дозволить заздалегідь уникати нелегальної міграції та перевірок даних.

"Ми повинні знати, хто перетинає наші кордони. Ми пропонуємо автоматизовану систему, щоб визначати, кому буде дозволено їздити в Європу. Так ми будемо знати, хто подорожує Європою, перш ніж вони навіть приїдуть сюди, – пояснив Жан-Клод Юнкер.

У Єврокомісії вважають, що така система сприятиме ефективнішому управлінню зовнішніми кордонами і поліпшить внутрішню безпеку, бо першочерговим завданням у ЄС називають безпеку і захист своїх громадян.

"ETIAS буде закривати інформаційний пробіл шляхом перехресної перевірки візи заявників у всіх інших системах", – зазначив віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Loading...
Коментарі - 0