Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 300 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 12 300+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 15 500+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 19 700+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • Ялинка від одного метра заввишки цьогоріч коштуватиме від 80 гривень і її легальність можна буде перевірити в інтернеті

Ялинка від одного метра заввишки цьогоріч коштуватиме від 80 гривень і її легальність можна буде перевірити в інтернеті

Ялинка від одного метра заввишки цьогоріч коштуватиме від 80 гривень і її легальність можна буде перевірити в інтернеті

Щорічно лісгоспи Закарпаття здійснюють реалізацію новорічних ялинок для населення та соціальних закладів. 

Як розповідає директор Ужгородського лісгоспу Василь Кий «Заготівля новорічних ялинок здійснюється під час розчищення просік, смуг відведення ліній електропередачі. Крім цього, новорічні ялинки заготовлюються від вершинної частини зрубаних дерев при розробці діючих лісосік. Така вирубка дозволяє не завдавати шкоди природі. Але в Ужгородському лісгоспі, святкові красуні зрізаються тільки з спеціальних плантацій. Збиток природі наноситься тільки в тому випадку, якщо новорічні ялини заготовлюються браконьєрським способом. В околицях міст і населених пунктів такі рубки можуть завдати лісу істотної шкоди і порушити процес його природного відновлення. З таким явищем в передноворічний період працівники лісової охорони стикаються щороку. Щодо охорони, то наразі штаби з працівників лісової охорони вже посилено охороняють свою територію – завжди знаходяться ті, хто не хоче купувати. Особливо на ділянках шпількових лісових культур, що прилягають до населенних пунктів. У цій благородній справі допомагають собаки, які чують слід браконьєрів за кілька кілометрів і відеореєстратори, які фіксують недобросовісних лісових гостей».

Лісничий Анталовецького лісництва Василь Синичка: «Ужгородський лісгосп вирощує спеціальні плантації новорічних ялинок аби в подальшому забезпечити бажаючих отримати на свято зелену ялинку. Кожного року дані ділянки ми доповнюємо аби задовільнити потреби населення. Також виділяємо ялинки для садочків, соціальних закладів і представників духовенства».

Загалом у лісгоспах Закарпаття вже відібрали і позначили дерева, які будуть виставлені на продаж. Всього до Нового року та Різдва Христового заготовлено 35 465 тисяч ялинок, з них – 32 545 смерек і 2920 ялиць. У 2015 році було заготовлено 43 665 тисяч ялинок.

Середній вік новорічних дерев: маленькі – 6-7 років, великі – 10-15 років. Вартість однієї ялинки коштуватиме від 1 метра – 80-100 гривень.

Відпуск новорічних ялинок буде здійснюватися з обов’язковим маркуванням самоклейними етикетками зі штрих-кодом. Інформацію про походження новорічної ялинки, де вона вирощена і чи легально заготовлена, кожен бажаючий може отримати за штрих-кодом на офіційному сайті Державного підприємства «Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр» у розділі «Перевірка ялинки» або «yalynka.info».

Схожі публікації

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно