Москаль вимагає від міністра аграрної політики та продовольства вибачитись за поширення недостовірної інформації про вирубки лісу

Життя  6 грудня 2016 року, 14:39 865

На Закарпатті завершила роботу спеціальна робоча група, створена наказом Державного агентства лісових ресурсів України для перевірки законності рубок у лісогосподарських підприємствах, де, за даними Інтерактивної карти вирубки лісів, виявлені незаконні рубки.

Група складалася з представників Держлісагентства, Держгеокадастру, Державної екологічної інспекції, Національної поліції України, Служби безпеки України, до її роботи залучалися громадські активісти та засоби масової інформації. Робоча група обстежила кожну ділянку з «незаконними рубками», які були представлені на Інтерактивній карті, і після двотижневої роботи склала висновок: «Жодної незаконно зрубаної ділянки, що визначені за допомогою Інтерактивної карти, перевіркою не встановлено».

– Одразу після презентації Інтерактивної карти на Кабміні, під час якої міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий заявив, що масштаби незаконних рубок на Закарпатті вражають, ми власними силами провели попередню перевірку оприлюднених даних, – заявляє голова ОДА Геннадій Москаль на своєму офіційному сайті. – І виявили, що під виглядом незаконних рубок пан Кутовий подає полонини, де ліс ніколи не ріс через природні умови. Після цього я особисто наполіг, щоб Держлісагентство створило спеціальну комісію для ретельної перевірки Інтерактивної карти (на створення якої, до речі, пішло кілька мільйонів бюджетних грошей). ОДА не мала жодного представника в цій комісії і ніяк не втручалася і не впливала на її роботу. У перші ж дні, коли з’ясувалося, що широко розрекламована Інтерактивна карта, м’яко кажучи, бреше, представники Держгеокадастру втекли, сервер, який містить дані карти, завис, люди пішли на лікарняні, а в саму карту почали швиденько вносити різні правки. Однак це не допомогло. Комісія, яка виїздила на ділянки, встановила, що представлені на Кабміні «незаконні вирубки» – це лісові ділянки, невкриті лісовою рослинністю (незімкнуті лісові культури, молодняки, вітровали, лісові розсадники тощо), нелісові землі (кар’єри, дороги, сіножаті, рілля, газопроводи тощо). Ще частина «незаконних рубок» виявилася полонинами, землями сільських рад, виноградниками, садами, на які видані державні акти, і де ліс ніколи не ріс.

У зв’язку з цим у мене виникає кілька питань до пана Кутового. Перше – Держлісагентство, яке слідкує за дотриманням порядку в лісах, підпорядковується йому особисто, як міністру АПК. Держгеокадастр, який за величезні бюджетні кошти створив фейкову Інтерактивну карту незаконних рубок, також підпорядковується МінАПК. То кого пан міністр критикував, презентуючи «незаконні рубки на Закарпатті, які вражають» – самого себе? Друге –  невже перед тим, як оприлюднювати сенсації, важко прислати перевірку і з’ясувати все на місці, а не робити це постфактум? Виникає також питання до Кабміну України – як розцінювати поведінку міністра, який при засобах масової інформації презентує своєму керівництву фальшиві дані – як звичайну некомпетентність чи відверту провокацію з метою виставити Уряд України на загальне посміховисько? Я вимагаю від пана Кутового приїхати на Закарпаття і особисто вибачитися перед областю за поширення недостовірної інформації – за свої слова слід відповідати!

Знаю, що дехто намагався використати фейкову Інтерактивну карту «незаконих рубок» особисто проти мене, натякаючи, що Москаль начебто сліпий і не контролює порядок у закарпатських лісах. Нагадую таким «доброзичливцям», що ОДА немає жодного впливу на лісову галузь, усе жорстко централізовано на Київ. Тому перед тим, як кивати на інших, подивіться уважніше на себе.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0