На Закарпатті освятили перший бронзовий пам’ятник греко-католицькому єпископу

Життя  11 грудня 2016 року, 19:16 3220

У скульптурі на подвір’ї храму святого Василія Великого у Малій Копані перед своїми земляками сьогодні постав архієрей Іоан Семеді.

У цьому мальовничому гірському селі на Виноградівщині у 1921 році народився Іван Семеді, звідси почав свою духовну пастирську діяльність і тут, за власним заповітом, у сані єпископа-емерита після смерті у грудні 2008 року його поховали.

Святу літургію в сільській церкві разом із деканом та греко-католицькими священниками у цей день правив адміністратор Мукачівської єпархії Мілан Шашік. Слово про життя і духовну діяльність владики Іоана Семедія виголосив колишній багаторічний настоятель цієї церкви о. Даниїл Бендас.

Відтак відбулося відкриття та освячення пам’ятника, який створив ужгородський скульптор Василь Роман.

– Це перший на Закарпатті пам’ятник архієрею, відлитий з бронзи, – розповів скульптор. – У нижній частині бюста зроблені настанови (заповіді) владики Іоана до семінаристів, священників.

Вінок шани та квіти до пам’ятника поклали керівник Консульства Угорщини в Берегові Ендре Саліпскі та перший заступник голови Виноградівської РДА Наталія Костелеба-Веремчук.

У церемонії також взяли участь представники духовенства, громадські діячі, велика кількість вірян із різних куточків краю.

Джерело: Голос Карпат
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0