В області на грип та ГРВІ вже захворіло більше 4,5 тисячі осіб

Життя  12 грудня 2016 року, 12:12 1727

Як повідомила завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України Вікторія Тимчик, минулого тижня відмічається інтенсивний характер перебігу епідемічного процесу з грипу та гострих респіраторних інфекцій.

Захворіло 4 522 осіб, показник 359,13 на 100 тис. населення знаходиться нижче визначеного епідемічного порогу та відповідає  середнім ріням минулих  сезонів. Приріст захворілих спостерігається в усіх вікових групах.  Серед осіб, що звернулися за медичною допомогою – 3 184 дітей віком до 17 років, що складає 70,4%.

За минулий тиждень госпіталізовано з приводу респіраторних інфекцій 250 осіб. На базі вірусологічної лабораторії  ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» та ОДЛ м.Мукачево обстежено 45 осіб, збудники респіраторних інфекцій (парагрип, аденовіруси та RS – віруси) виявлені у 19 хворих.

З початку сезону захворюваності на грип та ГРІ в Закарпатській області щеплено проти грипу 772 осіб, в тому числі 172 дітей та 82 медичних працівників.

Поширення респіраторних захворювань на адмінтериторіях області  нерівномірне. Спільне виконання фахівцями філій лабораторного центру та закладів охорони здоров’я визначеного комплексу першочергових профілактичних та протиепідемічних заходів дозволяє утримувати епідемічну ситуацію на стабільному рівні.

Спостереження за перебігом епідемічної ситуації в області продовжується.

Дотримання слідуючих елементарних правил суттєво підвищує шанси уникнути захворювання на грип та ГРІ:

- При появі перших симптомів грипу або ГРІ хвора людина обов’язково повинна залишатися вдома, щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку.

- Необхідно уникати скупчень людей, щоб зменшити вірогідність контактів із хворими, при тому, що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів.

- Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання — як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.

- Мати чисті руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.

- Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання – аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є основним джерелом зараження. Бажано робити це за допомогою одноразових серветок, які після використання одразу викидати у смітник. Якщо Ви прикрили рот руками, їх необхідно одразу вимити з милом чи обробити дезінфікуючим гелем, інакше усі ваші наступні дотики становитимуть небезпеку для інших.

- Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як інфікуванню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.

Проте вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0