Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 288 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 13 100+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 15 500+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 20 000+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • «Не дозволити перетворити Карпати на сировинний придаток», – депутати Рахівської міськради звернулись до керівництва держави

«Не дозволити перетворити Карпати на сировинний придаток», – депутати Рахівської міськради звернулись до керівництва держави

«Не дозволити перетворити Карпати на сировинний придаток», – депутати Рахівської міськради звернулись до керівництва держави

Депутати Рахівської міської ради на своїй сесії 12 грудня 2016 року ухвалили текст звернення та направили його до Верховної ради, Президента та Прем’єр-міністра. Йдеться про те, що мораторій на вивезення лісу-кругляку має тривати і надалі.

У зверненні йдеться, що депутати Рахівської міської ради глибоко стурбовані ситуацією, що склалася навколо заяв Європейського Союзу про можливість скасування Україною мораторію на експорт необробленої деревини (лісу-кругляку) взамін чергового європейського кредиту, та категорично виступають проти використання Українських Карпат, як сировинного придатку.

У зверненні йдеться про наступне: «Ми переконані, що паводки, які ледь не щороку завдають шкоди Рахівщині, є наслідком варварського лісокористування. Порушення гідрологічного балансу, спричиненого вирубкою лісів, призвело до зниження рівня поверхневих та підземних вод, що в свою чергу, протягом останніх двох років, спричинило різку нестачу питної води в одному із найбільш стабільних в цьому плані регіонів України – Закарпатті.

Дія мораторію на вивіз лісу-кругляку дала поштовх для розвитку підприємств деревообробної галузі Закарпаття, створення та збільшення кількості робочих місць, а також збільшення відрахувань податків до бюджетів всіх рівнів».

Тож депутати Рахівської міської ради просять керівництво держави дослухатися до представників місцевого самоврядування, та не дозволити скасовувати Закон, який забороняє вивозити за кордон необроблений ліс, адже це призведе до скорочення робочих місць, зменшить надходження до бюджету, та загрожуватиме жителям гірських районів черговими екологічними катаклізмами.

Нагадаємо: одна з вимог Євросоюзу  для надання чергового траншу макроекономічної допомоги в 600 млн. євро – скасування заборони на вивезення необробленої деревини.

Схожі публікації

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно