Закарпаття повністю виконало призов на строкову військову службу

Життя  20 грудня 2016 року, 16:45 814

У ході призовної кампанії «Осінь-2016» на Закарпатті до війська призвали 278 юнаків. Про це 20 грудня повідомив військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату Богдан Череміський під час брифінгу в прес-центрі ОДА. Він виступив також із детальним аналізом проведення осінньої призовної кампанії.

За словами військових, план минулого призову в області виконали на 100%, хоча активність у районах була різною. 198 юнаків проходять військову службу у підрозділах Збройних сил України, 60 у складі Національної гвардії України, ще 20 поповнили ряди Державної спеціальної служби транспорту, інформує Закарпатський обласний військовий комісаріат.

У ході призовної кампанії більше півтисячі закарпатських юнаків лікарі визнали непридатними для призову за станом здоров’я, це близько 10% від кількості призовників, які пройшли медичний огляд. Ще 4,5% призовників отримали відстрочку від призову за станом здоров’я. У лікарів та військових ріст відсотка призовників з поганим станом здоров’я щороку викликає занепокоєння.

- Доволі значна кількість призовників із тих чи інших причин не з’явилась для проходження медичного огляду. Це найпоширеніша помилка, бо хлопці думають, що якщо не підписатись за отримання повістки, то покарання можна уникнути, - зазначив Богдан Череміський.

Усіх закарпатських призовників направили до навчальних центрів у Львівській, Чернігівській, Полтавській, Миколаївській та Київській областях, де вони отримають первинні військові спеціальності. За словами військових, цьогоріч у ході призовної кампанії знову дотримувались принципу екстериторіальності, за яким юнаки проходитимуть службу за межами своїх областей.

Військком нагадав, що військовослужбовці-строковики до областей, де проводиться антитерористична операція, направлятися не будуть. За його словами, всі призовники отримали матеріальну допомогу у розмірі двох мінімальних заробітних плат до відправки у навчальні центри.

Крім того у різних районах Закарпаття за домовленістю із місцевими підприємствами юнаків допомагали працевлаштовувати перед призовом. Адже цьогоріч відповідно до ст. 119 «Кодексу законів про працю України» (із змінами) внесено зміни щодо розширення прав громадян України, їх соціального захисту - за працівниками, призваними на строкову військову службу до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0