Закарпаття активізує інвестиційне співробітництво з угорським регіоном Саболч-Сатмар-Берег

Життя  28 грудня 2016 року, 13:46 912

Задля подальшого активного міжнародного співробітництва з угорським регіоном обласні обранці затвердили відповідну Програму.

Вона передбачає активізацію інвестиційного співробітництва, встановлення ділових контактів та співпраці між бізнесовими структурами, сприяння підвищенню ефективності використання наявного туристично-рекреаційного потенціалу двох областей, проведення низки культурно-мистецьких програм тощо, – стверджує прес-служба Закарпатської облради.

У ході третього пленарного засідання п’ятої сесії облради обласними  обранцями схвалено рішення «Про затвердження Програми розвитку співробітництва на 2017 рік між Закарпатською обласною державною адміністрацією (Україна), Закарпатською обласною радою (Україна) та Загальними Зборами області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина).

Відтак, голові обласної ради та голові обласної державної адміністрації рекомендовано визначити уповноважених осіб до складу спільного з угорською стороною Консультативного комітету, з метою оперативної координації співпраці та забезпечення виконання Програми.

Закарпатській ОДА впродовж місяця необхідно розробити конкретні заходи з реалізації зазначеної Програми та погодити їх із постійною комісією обласної ради з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації. А органам місцевого самоврядування області - взяти безпосередню участь у виконанні цієї Програми.

Як зазначається в документі, 23 вересня 2016 року у м. Берегово підписана Програма розвитку співробітництва на 2017 рік між Закарпатською обласною державною адміністрацією (Україна), Закарпатською обласною радою (Україна) та Загальними Зборами області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина). Така програма підписується вчетверте на виконання положень Рамкової Угоди між Закарпатською обласною державною адміністрацією та Загальними Зборами Саболч-Сатмар-Березької області про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво від 24.06. 2006 р.

Програма передбачає конкретні заходи та напрями, які планується здійснити у визначений термін з метою вирішення питань, що становлять спільний інтерес. Зокрема, мова йде про активізацію інвестиційного співробітництва, встановлення ділових контактів та співпраці між бізнесовими структурами; сприяння підвищенню ефективності використання наявного туристично-рекреаційного потенціалу двох областей; проведення низки культурно-мистецьких програм тощо.

Документом передбачено, що сторони сприятимуть роботі Координаційної ради з числа представників агенцій регіонального розвитку двох областей з метою підготовки та узгодження пріоритетних проектів, що підтримуються Європейським Союзом в період 2014-2020 років; приділятимуть особливу увагу співпраці підприємств та інституцій водного господарства, екологічного захисту та надзвичайних ситуацій, діючих на території двох областей, у першу чергу, у сфері запобігання та захисту від техногенних катастроф, покращення якості води, водного господарювання та поводження з відходами; сприятимуть успішній реалізації проектів ЄОТС «Тиса» з метою розвитку обох регіонів.

Сторони ініціюватимуть також перед Міжурядовою українсько-угорською спільною комісією з питань економічного співробітництва та Українсько-Угорською міжурядовою змішаною комісією з питань транскордонного та прикордонного співробітництва затвердження планів та проектів з розбудови мережі пунктів пропуску на українсько-угорській ділянці кордону.

Реалізація Програми сприятиме активізації участі сторін у програмах, які спрямовані на розвиток українсько-угорського прикордонного співробітництва, передусім у сфері розвитку прикордонних регіонів, залучення фінансових джерел Європейського Союзу.

То ж враховуючи вищенаведене, депутати й затвердили Програму розвитку співробітництва на 2017 рік між Закарпатською обласною державною адміністрацією, Закарпатською обласною радою та Загальними Зборами області Саболч-Сатмар-Берег, підписану 23 вересня 2016 року у м. Берегово.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0