Маленький мукачівець, хворий на гемофілію, наважився на другу екстремальну подорож

Життя  29 грудня 2016 року, 15:13 1301

Екологічний проект "збережемо Карпати разом" триває. Для підлітка із Закарпаття, хворого на гемофілію, це вже другий маршрут. 12-тирічний Андрій Закутній попри хворобу не сидить удома. Улітку він проїхав тисячу триста кілометрів на велосипеді з Мукачева до Берліна, а цього разу планує подолати чотириста кілометрів пішки та на лижах.

З Андрієм у подорож Карпатами йде його батько. Стартує маршрут на двох – на центральній площі біля мукачівської ратуші. Крім рідних, серед проводжаючих є навіть поліцейські.

Ідея мандрівки належить молодшому з двох Андріїв. Влітку він уже довів, що хвороба – це не вирок і вона не заважає жити в русі. Так хлопець велосипедом здолав аж тисячу триста кілометрів за 13 днів і здійснив свою мірю – побував у берлінському музеї динозаврів. Цього разу – вирішив привернути увагу до проблем екології рідних Карпат.

"Ми спрямовуємо цей проект заради того, щоб спасти карпатські ліси. Бо ми живемо в краю, де, рівного якому немає в світі. Однак, люди перестали цінувати цей дар, який в них є і тому ми спрямовує цю акцію для захисту цілої екосистеми Карпат", – говорить Андрій Закутній, подорожувальник.

Маршрут прокладав батько. Щодня планують долати близько двадцяти п’яти кілометрів шляху. Ноша у мандрівників нелегка – попри те, що брали лише найнеобхідніше. Батьковий наплічник важить 35 кілограмів. Трохи менше – п’ятнадцять – нестиме на плечах Андрій молодший.

"З собою беремо тільки все саме необхідне – це лижі, екіпіровка, взуття лижного, одежа мінімальна, змінна, невеличкий запас харчів, аптечка і набір для виживання в екстремальних умовах", – говорить Андрій Закутній, батько.

Йти планують удень. Наперед про ночівлю не домовлялися, тому просять не відмовляти їм у прихистку. Батько каже, зими не бояться, секрет щоб не замерзнути, – один – треба рухатися.

Містяни розповідають – пишаються хлопцем, він слугує прикладом для багатьох.

"Активний спосіб життя – добре, по-перше, те що має таке захворювання, бореться на ходу, на велосипеді, на лижах на ногах, це круто і в принципі, то що цим пробігом проходом вони привертають увагу до такої серйозно проблеми, це добре", – говорить Артем Тапчанюк, житель міста Мукачеве.

Тож нова Андрієва пригода – стартувала. За двадцять днів батько з сином запланували пройти чотириста кілометрів Карпатами й фінішувати у Коломиї. Свої фото і відео з подорожі вони обіцяють викладати щодня у соцмережах.

Джерело: Подробиці
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0