У січні у Чопі з аукціону продадуть пам’ятник Леніну

Життя  6 січня 2017 року, 08:33 1223 ВІДЕО

Чоп вирішив позбутися пам’ятника Леніну. Та ще й заробити на декомунізації кілька сотень тисяч гривень, продавши скульптуру на аукціоні.

Протягом останніх двох років пам’ятник вождю пролетаріату порошиться на задвірках комунального підприємства Чопа. У 2014 місто накрила «хвиля Ленінопадів». Пам’ятник спочатку облили фарбою, потім повалили. Він не розбився. Комунальні служби забрали скульптуру і привезли на зберігання.

Депутати міськради вирішили: навіщо добру пропадати, якщо на ньому можна заробити. Статуя з бронзи важить майже 4 тисячі кілограмів. Але пускати на металобрухт її не хочуть. Скульптуру можна продати дорожче, мінімум на 100 тисяч гривень.

"Експерт оцінив скульптуру Леніна в 250 з невеликим тисяч гривень, на аукціоні сподіваємося заробити більше. Сам метал 150 тисяч коштує. Я сподіваюся, що майно, яке належить товариству, ще принесе їй якусь користь, суспільство не користується цим майном, тому вирішили його продавати ", – розповів заступник міського голови Чопа Ігор Гіжан.

Пам’ятник ще не продали, але куди витратити гроші – ідеї вже є. Місцеві депутати думають встановити новий пам’ятник. Одному із засновників міста. Пропозиції городян більш практичні.

Аукціон з продажу бронзового Леніна планують провести в січні. У мерії кажуть: вже надходять дзвінки від потенційних покупців. Зацікавився навіть антиквар з Угорщини. У Будапешті є музей радянських пам’ятників, і Ленін з Чопа може стати одним з експонатів.

Джерело: Подробности
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0