Лісівники розповіли, чи багато браконьєри зрубали новорічних ялинок

Життя  19 січня 2017 року, 16:41 1130

Відшуміли новорічні свята, і ми цілком можемо підбити підсумки охорони шпилькових насаджень за 2016-початок січня 2017 рр. Працівниками лісової охорони всіх закарпатських лісогосподарських підприємств вдалося зменшити незаконні рубки ялинок і наблизити показник майже до нуля.

З метою забезпечення охорони хвойних насаджень від незаконної вирубки протягом ялинкової кампанії для охорони новорічних ялинок було залучено 90 бригад у кількості 375 осіб лісової охорони. До складу охоронних бригад входили службові особи державної лісової охорони, працівники Національної поліції, громадськості, екологи та журналісти, – зазначає прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

За зведеною інформацією лісівниками було виявлено 5 штук незаконно зрубаних новорічних дерев. Лісовими рейдовими бригадами складено 4 адміністративні протоколи та стягнено штрафів на загальну суму 1515 гривень.

«Багато в чому серйозне зменшення незаконних рубок шпилькових пов’язане з тим, що в цьому році ялинкова продукція була з бирками, на яких знаходилася інформація про походження дерева (відомості, з якого лісгоспу та лісництва воно було відпущене). Також було значне посилення охорони новорічних насаджень, збільшенню кількості рейдових бригад, застосування самоклейних етикеток, можливості перевірки легальності новорічних дерев за номером онлайн вдалося попередити значну кількість правопорушень. Цілий ряд заходів полегшив виявлення незаконно зрубаних дерев і відлякав багатьох браконьєрів від їх приступного промислу. І це вдалося зробити завдяки спільним зусиллям злагодженої роботи працівників лісової охорони, правоохоронних органів, громадськості та журналістів, що і привели до такого малого показника браконьєрства шпилькових цієї зими»- сказав перший заступник начальника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Коцур.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0