Лісівники Закарпаття презентували новий зразок власної уніформи

Життя  24 січня 2017 року, 12:53 742

Лісівники Закарпаття представили нові зразки уніформи працівників лісової охорони, інженерів та інших працівників держлісгоспів – моделі светрів, курток, штанів, головних уборів, а також взуття (високі берци), що не промокають у важких лісівничих і мисливських умовах.

Над нинішньою формою лісівників працювали провідні дизайнери і модельєри краю. Головна вимога – функціональність. Виготовлення нової форми зайняло декілька місяців. Над ескізами працювали фахівці Виноградівщини. Проводилися опитування працівників лісових і мисливських господарств, – повідомляє прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

Колегія директорів і керівництво лісового та мисливського господарства Закарпаття, розглянувши запропоновані вітчизняними розробниками одягу варіанти лісової форми, вибрали колір, конструкцію і матеріали. Всі предмети нової форми одягу запатентовані і відповідають європейським стандартам FSC.

Для вивчення експлуатаційних характеристик експериментальних зразків були виготовлені дослідні партії перспективної польової форми одягу. У них застосовані кращі, європейського рівня, текстильні матеріали, в тому числі європейського виробництва.

Відмінності нової форми від колишнього варіанта істотні. На сорочках і куртках тепер немає накладних кишень без гудзиків, вони були нефункціональні – лісівники все одно в них нічого не носили. Натомість – кармани на замочках«блискавках». Куртки стали на декілька сантиментів коротшими. Берци стали вищими і теплішими, адже всередині – закарпатська овчина. А ще вони не промокають під час дощу.

У камуфляжах використані тканини з застосуванням мембранних матеріалів і легких синтетичних утеплювачів. І забарвлення камуфляжу буде іншим, щоб відрізнити справжнього лісівника від військових. Колір тепер буде світло-зеленим з золотими нашивками.

Тканина камуфльованих костюмів виготовлена із застосуванням нанотехнологій. Широко використані легкі якісні суконні, камвольні і сумішеві тканини, що володіють високими гігієнічними властивостями, підвищеним опором до стертості.

Нова форма передбачає, зокрема, головні убори (шапки на різні пори року – літні кепі та утеплені шапки), куртки, напівкомбінезон зимовий, штани, джемпер і светр-гольф. Перехід на носіння нової форми одягу планується здійснити поетапно, до кінця 2017 року

Заступник начальника Закарпатського ОУЛМГ Василь Кий розповідає: «У зв’язку з необхідністю забезпечення лісівників Закарпатської області нової однакової форми, ми вирішили й оновити її вигляд. Це перша форма, яка зроблена в Закарпатті. Зараз дуже важливо, щоб пересічний громадянин, глянувши на провідного інженера-лісника, розумів, що перед ним справжній страж лісових угідь, без страху і докору. Наскільки важлива краса і естетична досконалість? Часи лицарів, на жаль, минули – зараз, кажуть, головне функціональність. Обирали ми її разом і, при пошитті враховували побажання більшості. Перехід на носіння нової форми одягу планується здійснити поетапно, до кінця 2017 року. Нову форму кожен лісгосп закуповує окремо за власні кошти. Тячівські лісівники уже оновили свій гардероб. На черзі інші лісгоспівці».

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0