У Раді зареєстрували законопроект, який може дозволити їздити на дешевих вживаних іномарках з Європи

Життя  26 січня 2017 року, 09:32 3072

Днями активісти-автолюбителі перекрили основні траси та виїзди з Києва і запалили шини на знак протесту. Учасники акції вимагали збільшити термін транзиту автівок, ввезених з-за кордону до України. За словами автовласників, ця акція – лише попереджувальний мітинг, і вони будуть знову блокувати траси, допоки Верховна Рада не проголосує законопроект №5567 за авторства Володимира Парасюка та Юрія Дерев’янка.

Документ фактично має збільшити до 1 року термін використання на території України транзитних авто. Наразі його розгяд знаходиться на початковій стадії, проект закону направлено на ознайомлення до профільного комітету.

Машина з Європи на 5 діб

Щодо чинного законодавства, то зараз, відповідно до статті 95 Митного кодексу, ввезене з-за кордону авто може перебувати на території України не більше п’яти або десяти діб (якщо транспортний засіб залишить країну через інший пункт пропуску).

За цей час власник авто має сплатити ввізне мито, ПДВ, акциз і поставити автомобіль на облік. Щоб уникнути розмитнення, потрібно кожні 5/10 днів перетинати кордон.

Однак, для нерезидентів України існують інші правила. Так, іноземці можуть ввозити в Україну авто для особистого користування на термін до 1 року. При цьому резидент України також може їздити на автомобілі нерезидента.

Авто має бути зареєстроване за кордоном, а в техпаспорт записаний українець як власник авто. Перетинати кордон має право лише іноземець–нерезидент щонайменше раз на рік. Інакше – буде накладено штраф.

Втім, є і більш простий спосіб не перетинати кордон кожні  5 днів. Для цього досить, щоб автомобіль був оформлений за кордоном на українця, який офіційно є працівником іноземної кампанії. Тоді він зможе протягом року їздити на транзитному авто територією України.

Зазвичай саме цю схему активно використовують українці: машина зареєстрована на європейську фірму, а власника-українця нібито наймають на роботу, наприклад, водієм, і він може їздити по Україні без перешкод протягом року.

Дешеві транзитні авто

Законопроект Парасюка-Дерев’янка фактично дозволяє всім українцям без податків ввезти та користуватись протягом року транзитним авто на території України. Замість податків автомобілісту доведеться щомісяця платити так званий митний платіж.

Згідно з документом, у 2017 році розмір платежу становитиме 0,2%, у 2018 році - 0,3%, у 2019 і наступних роках – по 0,5% від суми митних платежів, які власник заплатив би при ввезенні.
"Після того, як буде придбане авто, ви можете їхати з ним на митницю і задекларувати, що ви робите тимчасове ввезення цього автомобіля. Ви маєте обов’язок його ввезти і через рік вивезти. За це ви заплатите 150-250 євро (на рік - ред.) в залежності від того, який це буде автомобіль", - пояснює один з авторів законопроекту Юрій Дерев’янко.

При перевищення строку ввезення авто більше ніж на шістдесят діб на власника авто буде накладено штраф в розмірі вартості авто або ж конфіскація його.

Так, Дерев’янко пояснив, що якщо власник авто не вивезе його у встановлені законом терміни, то він на перший раз отримає попередження на електронну пошту та за місцем проживання, заплатить штраф. Якщо ж власник не вивезе авто після цього, то воно буде конфісковане.

Одна людина може ввезти собі один транзитний автомобіль

Важливо нагадати, що наразі при ввезенні автівок з Європи до України діє екологічний стандарт Євро-5, обов’язковий з 1 січня 2016 року, що дозволяє приганяти лише авто не старіші 7 років. До того ж з січня 2018 року в Україні буде запроваджено стандарт Євро-6, який заборонить ввезення авто старших 2016 року випуску.

Закон № 5567 пропонує обійти євростандарти і дозволити ввозити транзитні авто нижче Євро-5, тобто старіші кінця 2009 року випуску. На практиці мова йде про машини, які були до цього у вжитку не менше за 7 років.

Вартість цих авто на авторинках в Європі є порівняно низькою. Так, 10-річне авто економ-класу в Німечиині можна придбати за 2-3 тис. євро. Згідно з чинним законодавством таке авто неможливо пригнати в Україну у зв’язку з тим самим Євро-5. Законопроект №5567, за умови його ухвалення, дозволить це зробити.

Фактично законопроект Парасюка- Деревянка робить реальністю мрію українців про дешеві авто з Європи. Але ці нібито позитивні зміни виносять на порядок денний низку інших питань.

Наприклад, що робити з хвилею старих бензинових іномарок, яка може накотитися на українські міста, які і без того потопають у заторах. Проблеми зі шкідливими викидами та парковкою нагадають про себе з новою силою.

До того ж виникає питання соціальної несправедливості: одним доведеться сплачувати великі податки за нові авто, які претендують на екологічність, інші - майже задарма привезуть старі бензинові іномарки, від яких відмовились в Європі.

Джерело: Еспресо
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0