У Мукачеві вшанували пам’ять жертв Голокосту

Життя  27 січня 2017 року, 13:40 1083 ФОТО

Сьогодні, 27 січня 2017 року, на старому єврейському кладовищі Мукачева, біля меморіального знаку жертвам Голокосту, відбувся мітинг-реквієм з вшанування пам’яті жертв Голокосту.

У Мукачеві, як ми знаємо, напередодні Другої світової війни проживала дуже чисельна єврейська громада. Більше 40 відсотків населення міста Мукачева належали до єврейської національності. Прихід до влади у Німеччині нацистів мав катастрофічні наслідки для світового єврейства, особливо тих країн, які були союзниками чи окупованими гітлерівською Німеччиною, – йдеться у повідомленні відділу внтрішньої політики Мукачівського міськвиконкому.

У травні 1944 року майже 100 тисяч євреїв Закарпаття, з них більше 28 тисяч з Мукачева та Мукачівського району, були відправлені до найбільшого нацистського табору – Освенцим, де майже всі були жорстоко вбиті.

Голова іудейської релігійної громади Мукачева Абрагаам Лейбович, керівник ветеранської єврейської організації Алла Агафонова, секретар Мукачівської міської ради Іван Маняк із сумом говорили про страшні часи Голокосту, про невинно убитих дітей та дорослих, жінок та чоловіків тільки за те, що вони були євреями. Було підкреслено, що сьогодні також настали неспокійні часи і людство повинно робити все, щоб не допустити жахіть минулого, утверджувати мир, злагоду та порозумінні серед представників різних національностей.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0