Жителів Ужгородщини рятувальники навчали правилам безпеки у побуті

Життя  27 січня 2017 року, 15:22 705

У краї знову зафіксовано отруєння громадян, ймовірно через чадний газ. І знову серед постраждалих є діти 10 та 11 років. Тож рятувальники та газовики не зупиняються та продовжують спільну інформаційно-просвітницьку роботу щодо навчання громадян правилам пожежної безпеки та обережності у користуванні газовим обладнання.

Сьогодні, 27 січня таке відпрацювання пройшло в селі Кам’яниця, що на Ужгородщині. Учасниками профілактичного заходу стали: рятувальники Ужгородського міськрайонного відділу, представники ПАТ «Закарпатгаз», органів місцевого самоврядування, представник поліції та актив села. Спочатку в будівлі сільської ради провели засідання. У ході розмови рятувальники та газовики довели до відома присутніх основні правила, дотримання яких дозволить убезпечити себе від пожеж та отруєння чадним газом у побуті. Також учасники відпрацювання залишили для наочності 6 видів листівок з питань пожежної безпеки та безпеки при користуванні газовими приладами у побуті. Далі, за традицією, рейдова група вирушила по домівках та об’єктах інфраструктури даного населеного пункту, – констатує Управління ДСНС України в Закарпатській області.

Завітали гості й до найменших представників Кам’яниці. Дітлахам, від молодшої до старшої груп дошкільного навчального закладу «Капітошка», рятувальники та газовики нагадали номера телефонів за якими треба дзвонити, якщо вдома сталася пожежа, або відчувається запах газу. Наголосили і про те, що з вогнем треба бути обережними – в жодному разі не брати до рук сірників та запальничок.

Малеча радісно відповідала на питання рятувальників та газовиків. А в нагороду за правильну відповідь діточки отримували листівку чи брошуру із правилами безпеки.

Після відвідин садочку, рятувальники відправились безпосередньо до осель громадян. Всім, хто на той час перебував вдома, учасники відпрацювання вручали друковану продукцію із застереженнями та зверненнями щодо безпеки. Працівники ДСНС розповідали про безпечне користування пічним опаленням, адже щороку в краї трапляється чимало загорань, викликаних саме неправильною його експлуатацією. Також нерідкістю є й отруєння людей чадним газом через недбале поводження із пічним опаленням. В оселях одиноких літніх громадян, яких на території Кам’яницької сільської ради мешкає 10 осіб, рятувальники перевірили наявність металевого листа перед топковим отвором та очистку димоходів та печей від сажі. Газовики ж, у свою чергу, нагадали про необхідність обов’язкової перевірки тяги перед використанням побутових газових приладів. Також вони наголосиили селянам й про небезпеки обігріву житла газовими плитами чи духовими шафами. Така практика є вкрай небезпечною, адже якщо конфорка горітиме при зачиненому вікні, жодна вентиляційна система не в змозі забезпечити потрібну циркуляцію повітря, що збільшує ризик отруєння чадним газом.

Громадяни, до яких звертались представники служб уважно слухали їх та обіцяли бути уважнішими до власної безпеки та виконувати усі почуті настанови.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0