"Причиною розливу річки може стати банальне сміття", – очільник Мукачівщини про паводок у селі Великі Лучки

Життя  6 лютого 2017 року, 15:13 1926

Небезпека підтоплень минула, а протипаводкова ситуація на Мукачівщині – контрольована, – зазначив очільник району Сергій Гайдай, відповідаючи на запитання журналістів місцевої телекомпанії.

Разом з тим, керівник району відзначив декілька напрямків, які потребують спостереження, зокрема: с. В. Лучки, підтопленню дворогосподарств якого загрожує річка Латориця та Ракошино, де піднявся рівень води у місцевій річці Яруга, – йдеться у повідомленні Мукачівської РДА.

Руйнівний льодохід межі району вже покинув, критичним став напрямок Кольчино-Кленовець, де затори вивели річки Визниця та Латориця зі звичного русла, направляючи крижану ріку на дорогу.

«У години небезпеки всі служби спрацювали злагоджено, – зазначає керівник району Сергій Гайдай, – проте основою у ліквідації затору була допомога військових 128-ї бригади та піротехнічної бригади ДСНС».

Так, на найскладнішій ділянці льодової «дамби» у смт. Кольчині до 2 години ночі з п’ятниці на суботу ( з 3 на 4 лютого) працювали піротехніки 128-ї Закарпатської ОГПБР.

З ліквідацією затору на річці Латориця у селі Н. Давидково допомогли піротехніки ДСНС, які у декількох місцях підірвали льодове полотно, довжиною майже в 2 кілометри, після чого крига зрушила та звільнила русло річки, попередивши підтоплення.

Сергій Володимирович відзначив роботу Мукачівського районного відділення поліції (начальник Юрій Огняник). Поліцейські супроводжували підривні роботи, перекриваючи рух автомобілів по небезпечному периметру. Також поліцейські попереджували водіїв щодо ускладненого проїзду під час критичних годин паводку в Кольчині.

До боротьби зі стихією залучалися й інші служби, зокрема: Мукачівське МУВГ (водне господарство), філія ДП Мукачівський райавтодор, технікою якого розчищено дорогу Кольчино-Кленовець від льодових брил, які принесло водою. Допомагала навіть техніка ПМК-77, для прочистки русла річок використовували екскаватор з великим виносом ковша.

«Але якщо у Кольчині причиною паводку стала природня стихія – льодові затори, то у В.Лучках причиною розливу річки може стати банальне сміття, – акцентує Сергій Гайдай, – побутові відходи у руслі ріки – це визначний показник відношення людей до свого краю, природи, екології. Все це приносить негативні наслідки».

На запитання, як бути тим мешканцям, чиї будинки постраждали внаслідок паводку, Сергій Володимирович зазначив, що у випадку необхідності проведення відновлення або капітального ремонту будинку мешканцям Кольчина допоможуть за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів.

Наразі проводиться робота щодо оформлення відповідних актів пошкоджень по всіх населених пунктах, які потерпіли від паводку.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0