"Він перевершив наші очікування", – комісія про екс-керівника поліції Закарпаття, який претендує на посаду глави Нацполіції

Життя  6 лютого 2017 року, 16:16 1292

Кваліфікаційна комісія з відбору кандидатів на посаду глави Нацполіції визначила три, на їхню думку, кращі кандидатури. Претенденти пройшли тест з логіки і тригодинну співбесіду. Далі – слово за міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. Саме він з цих трьох обере одного самого достойного і запропонує Кабміну призначити його керівником Нацполіції України.

Комісія вирішила, що Костянтин Бушуєв, Андрій Вишневський та Сергій Князєв можуть претендувати на посаду голови Нацполіції.

Відносно Сергія Князєва, то нін служить в органах внутрішніх справ понад 20 років, з 1992 року. Князєв очолював ряд обласних управлінь МВС та поліції у найскладніші часи. Наприклад, в 2014 р. був призначений в Донецьку область, в 2015 р. керував правоохоронцями в Закарпатті, в 2016 р. – у Рівненській області. На сьогоднішній день Князєв очолює Департамент карного розшуку Нацполіції України.

Сергій Князєв генерал поліції третього рангу, народився в 1971 р., йому 45 років. 24 роки Князєв пропрацював у карному розшуку. Почав свою кар’єру в органах внутрішніх справ Князєв в 1992 р. з посади міліціонера відділу охорони в Білій Церкві. У 1995 р. перейшов на службу в кримінальний блок і до 2008 р. пройшов кар’єрний шлях від оперуповноваженого до начальника кримінальної міліції Білоцерківського міського відділу міліції. З 2008 р. Князєв керував міліцією Київської області. Восени 2014 р., тобто з початком збройного протистояння на Донбасі, Князєв був призначений наказом Авакова на посаду т. в. о. заступника начальника Головного управління МВС України в Донецькій області – начальника кримінальної міліції. Цю посаду Князєв займав до літа 2015 р. Тоді ж був нагороджений "За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі" орденом Данила Галицького.

У липні 2015 р. був призначений главою ГУ МВС у Закарпатській обл. Ця область дісталася Князєву після збройного конфлікту в Мукачеві 11 липня 2015 р., коли "застосувавши гранатомети, бандити знищили два міліцейських авто, поранили чотири цивільні особи і трьох співробітників міліції". 4 квітня 2016 р. Князєв, якому, на думку МВС, вдалося навести порядок на Закарпатті, був призначений боротися з "бурштиновою мафією" в Рівненській обл. На посаду голови Нацполіції в Рівному Князєва також привів скандал в цій області – його попередника запідозрили в "кришуванні" нелегальних видобувачів бурштину. Але в Рівному Князєв не затримався і вже в листопаді був призначений головою Департаменту карного розшуку Нацполіції України.

Втім, незалежно від того, чи залишиться Князєв керувати карним розшуком країни чи очолить всю поліцію, роботи у нього буде достатньо. В одному з інтерв’ю Князєв заявив, що "кількість злочинів, які були зареєстровані в минулому році, зросла. І, 2017 р. легшим не буде". При цьому, за його словами, зменшилась кількість вбивств: "У 2016 році скоєно 1655 вбивств, це на 250 менше вбивств, ніж у 2015-му. З них розкрито – 1428. Але збільшилася кількість вбивств, вчинених з використанням вогнепальної зброї і вибухівки. Так, було скоєно 286 вбивств з використанням вогнепальної зброї (на 30 вбивств більше, ніж у 2015 році) і 41 вбивство, в якому скористалися вибухівкою (в 2015 їх було 31)". "Всього в 2016 році розкрито 154,7 тис. злочинів. Це менше, ніж у попередньому. На жаль, до осені рівень розкриття злочинів був вкрай низьким. Потім ситуація почала вирівнюватися. Закінчилася переатестація, багато областей "встають з колін", почався процес відновлення втраченого", - додав Князєв.

Князєв, згідно декларації, володіє квартирою 74,9 кв. м в Броварах, двома земельними ділянками в Київській і Житомирській областях по 1000 кв. м кожна. Їздить на Honda Accord 2008 р. в. і живе на зарплату, яка за 2015 р. склала 67184 грн.

Князєв, за словами Захарова, комісію вразив: "Він перевершив наші очікування. Дуже сильна людина, лідер. Скрізь, де він працював, є результат. Він ніколи не дозволить собі порушити закон і не дасть іншим. Він націлений на результат і готовий до реформ".

Джерело: 112
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0