Зволікання із добудовою моста може призвести до втрати сполучення на автодорозі Мукачево – Рахів – Рогатин – Львів

Життя  17 лютого 2017 року, 12:47 790

Обласні депутати вчергове просять уряд негайно втрутитися у ситуацію, яка тривожить  і владу, і простих закарпатців. Так, у ході першого пленарного засідання щостої сесії облради її очільник Михайло Рівіс озвучив низку депутатських запитів.

Зокрема, Валерій Мурга, Василь Дем’янчук та Василь Федурцьо  у своєму запиті зазначили, що у зв’язку  з аварійним станом  автомобільного мосту через річку Тересва на автодорозі Мукачево-Рогатин – Івано-Франківськ- Львів в селищі Тересва  необхідно  терміново звернутися до відповідних служб  з проханням  направити фахову комісію для  обстеження стану моста та вжиття невідкладних заходів для попередження виникнення надзвичайних та аварійних ситуацій, – йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатської облради.

В іншому запиті ці депутати повторно просять звернутися до Кабінету Міністрів України  та Служби автодоріг України з проханням виділити кошти  на закінчення будівництва автомобільного моста в смт.Буштино  Тячівського району та сприяти якнайшвидшому продовженню робіт. Позаяк з цього питання на четвертій сесії обласної  ради вже було  ухвалено рішення «Про звернення Закарпатської обласної ради щодо фінансування будівництва мосту в смт Буштино Тячівського району». В документі  наголошувалося, що «на сьогодні не завершено  розпочате ще у 2007 році за рахунок коштів капітальних вкладень будівництво моста на км 90+227 в смт Буштино протяжністю 169 м, готовність якого складає майже 90 відсотків. За попередніми розрахунками для його завершення необхідно фінансування в обсязі 20 млн. гривень.

Зволікання із завершенням будівництва моста може призвести до втрати сполучення на автодорозі Мукачево – Рахів – Рогатин – Львів та залишити без автомобільного сполучення з обласним центром  Рахівський та значну частину Тячівського районів.

З цього приводу неодноразово надсилалися звернення до Уряду, Міністерства інфраструктури України та Державного агентства автомобільних доріг України. Постановою Кабінету Міністрів України  від 4 червня 2014 року № 169 було передбачено видатки із державного бюджету у сумі 13188,9 тис. грн на капітальний ремонт мостового переходу на автомобільній дорозі Мукачево – Івано-Франківськ – Рогатин – Львів (через м. Рахів), км 90+227, проте фінансування не було здійснено.

Крім того, Службою автомобільних  доріг у Закарпатській області щорічно надавалися пропозиції про включення моста до плану робіт, у тому числі і на 2016 рік. Однак, капітальні видатки на зазначені цілі у поточному році не передбачено».

Виходячи з наведеного, обласні обранці просили уряд негайно втрутитися у ситуацію та доручити Укравтодору  включити до плану робіт на 2016 рік завершення будівництва автомобільного моста в смт Буштино на км 90+227 автомобільної дороги Н-09 Мукачево – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів,  передбачивши фінансування на проведення робіт та введення в експлуатацію у поточному році зазначеного об’єкта у обсязі 20 млн  гривень.

 Та віз і нині там. Тому  Валерій Мурга, Василь Дем’янчук та Василь Федурцьо ініціюють  повторно звернутися з цього приводу до вищих державних органів влади.

Депутати підтримали ініціативи колег та ухвалили відповідні рішення.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0