Закарпатцям видали "теплі кредити" на суму понад 100 мільйонів гривень

Життя  22 лютого 2017 року, 14:46 1429

У 2017 році, як і раніше, закарпатці зможуть отримати державну безповоротну фінансову допомогу на впровадження енергоефективних заходів. 20% – на придбання "негазових" котлів, 35% – для утеплення індивідуального житла та 40% – для ОСББ. Якщо до складу ОСББ входять  отримувачі субсидій, фінансова допомога сягає 70%.

Також внесено зміни до порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для здійснення заходів цієї програми. Крім того, до переліку банків, уповноважених на видачу так званих "теплих кредитів" включено і ПАТ КБ "ПриватБанк". Відтак, у людей більше свободи вибору щодо банку, місця  розташування його філії, оптимальних умов кредитування тощо. Підключення ще однієї фінансової установи посилює і конкуренцію у банківському секторі. Це дасть змогу здешевити вартість кредитів для домогосподарств та ОСББ та залучити більшу кількість учасників, – йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатської ОДА.

Для реалізації цієї програми у державному бюджеті на 2017 рік вже передбачено 400 млн. гривень. Нагадаємо, що населення та ОСББ, які беруть участь у програмі, отримують безповоротну фінансову допомогу на проведення енергоефективних заходів:  утеплення будинків, встановлення вузлів обліку води та тепла, радіаторів опалення з терморегулятором, заміна вікон на енергоефективні, модернізація освітлення тощо.

Як повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської ОДА Едуард Маляр, всього за час дії програми мешканцям області було видано "теплих кредитів" на суму понад 102 млн. гривень. Зокрема, на встановлення "негазових" котлів – 772 кредити на суму 14 млн. гривень, на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів – 4062 кредити на суму 87,7 млн. гривень та ОСББ – 12 кредитів на суму 928  тис. гривень.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0