Лісівники Закарпаття вирішували як уникнути лісових пожеж

Життя  3 березня 2017 року, 10:47 1290

 

Ліс – друг не тільки людини, а й звірів і птахів. Для них він рідний дім і годувальник. Багатьом подобається відпочивати в лісі, на дачі. Але, на жаль, може трапитися непоправне – пожежа. Наслідки лісових пожеж величезні. У вогні гинуть не тільки рослини і тварини, часто жертвами вогню стають і самі люди. Потрібно пам’ятати, що навіть ледве тліюча трава, маленька іскорка можуть стати початком вогняної трагедії.

Одним із важливих напрямків в роботі працівників лісової охорони Закарпатської області є запобігання загорянню і гасіння лісових пожеж. При державних лісогосподарських підприємствах Закарпатської області є необхідний протипожежний інвентар, а захисники лісів з настанням теплої погоди здійснюють регулярне патрулювання лісовими масивами та прилеглими до лісу територіями, аби в пожежонебезпечний сезон у разі загорання швидко загасити вогонь та зменшити збитки, завдані природі, – йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатського ОУЛМГ. Станом на 2 березня на території лісового фонду не зафіксовано жодного спалаху, однак при цьому вже нараховується кілька десятків загорянь сухостою.

За словами начальника відділу охорони, захисту лісу та внутрішнього аудиту Закарпатського управління лісомисливського господарства Івана Палінкаша, основною причиною пожеж є людський фактор. У зв’язку з цим на засіданні колегії при обласному управлінні з керівниками державних лісогосподарських підприємств були озвучені першочергові завдання: звернути увагу на прийняття всіх профілактичних заходів щодо попередження пожеж – посилення патрулювання лісовими масивами, оновити протипожежний інвентар, разом із представниками сільських рад провести акції з метою роз’яснювальних бесід та розповсюдити листівки по пожежній безпеці й правилам спалювання сухостою.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0