У селах області проведуть рейдові перевірки по благоустрою території
Мінімальний тариф із водопостачання на Закарпатті нині діє у місті Іршава – 5 гривень 32 копійки, максимальний у смт. Великий Березний – 12 гривень 42 копійки. Про це на засіданні колегії повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Закарпатської ОДА Едуард Маляр. При цьому найменші тарифи на водовідведення – 2,47 гривень в смт. Міжгір’я, найбільші ж у місті Свалява – 10 гривень 88 копійок.
ВІДЕО ДНЯЯк повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА, у середньому по області собівартість одного кубометра питної води складає 9 гривень 12 копійок, діючими тарифами витрати підприємств відшкодовуються на 73%. Основні проблеми галузі, які потребують вирішення – реконструкція та капітальний ремонт зношених мереж та обладнання, розширення потужностей каналізаційних очисних споруд та впровадження новітніх технологій з очистки питної води.
Не менш актуальним питанням сьогодні є і поводження з твердими побутовими відходами. На території області обліковано 123 діючих сміттєзвалищ, загальна площа яких понад 120 гектарів. Із них 40 – перевантажені, 54 – не відповідають нормам екобезпеки, рекультивації потребують майже дев’яносто. Централізованим збиранням твердих побутових відходів охоплено близько 78% населених пунктів області.
РекламаМайже у всіх районах до питання поводження зі сміттям підходять формально. Не налагоджено належний збір сміття у селах, не застосовуються штрафи за несанкціоновані смітники. Едуард Маляр також зауважив, інформації, які надходять із районів щодо поводження зі сміттям, потребують значного доопрацювання. Часто це прості відписки. Це стосується як сфери поводження з твердими побутовими відходами, так і сфери благоустрою територій населених пунктів області. У районах є безліч проблем, які потребують особливої уваги та доопрацювання. А їх вирішення належать безпосередньо до повноважень та компетенції місцевих органів влади.
За результатами засідання колегії, керівникам районів доручено активізувати роботу з налагодження централізованого вивезення та утилізації твердих побутових відходів, забезпечити паспортизацію сміттєзвалищ. Крім того, у селах слід провести благоустрій територій. Як впоралися в районах із завданням – перевірять за тиждень. Після 20 березня відповідні комісії проведуть рейдові перевірки, за результатами яких будуть зроблені висновки щодо виконання доручень. У разі невиконання, сільських та селищних голів притягнуть до адміністративної відповідальності.