"Державі потрібно визначитись, чи варто вводити подвійне громадянство", – політолог

Життя  22 березня 2017 року, 15:34 1164

Закарпатський політолог Віктор Пащенко вважає, що менше 30-40% жителів області мають угорські паспорти. У коментарі інтернет-виданню "PMG.ua" експерт, зокрема, зазначив: "Реальні цифри кількості громадян Угорщини ми не знаємо. І тому названі політиками дані не мають ніякого підґрунтя. Вважаю, що ці цифри були використані зі спекулятивною метою, аби перед виборами сподобатись прихильникам єдиного громадянства. Адже не секрет, що у політиків почалась підготовка до майбутніх виборів. І якщо раніше на публіку спрацьовувала тема мови, то зараз уже з’явилась інша – громадянства і паспортів. І вони обидві болючі в першу чергу для національних меншин".

При цьому він наголосив, що Україні потрібно визначитись, яким шляхом піти далі: "Зараз у нас є принцип єдиного громадянства. Але, незважаючи на це, люди діють інакше і мають не один паспорт, а кілька. Чому так сталось? А тому що був відсутній механізм покарання за добровільне набуття громадянства іншої країни. Тому державній владі потрібно визначатись: або ми забороняємо подвійне громадянство і караємо за це аж до втрати українського паспорта, або офіційно вводимо його у нашій країні. Єдине, що треба врахувати – це створити такий механізм, який дав би можливість виявити тих порушників, котрі добровільно вирішили взяти подвійне громадянство. Інакше і цей законопроект буде своєрідною "фількиною грамотою".

Політолог зауважив, що Україні треба піти шляхом цивілізованих країн, які вже легалізували подвійне громадянство. "На наших очах змінюється світ. Завдяки технологіям стираються кордони, а міждержавні та міжрегіональні зв’язки стають тіснішими. Приклад ЄС показує, що і кордони стають маленькою формальністю. Тому від теми подвійного громадянства нікуди йти. І, можливо, нашій країні теж доведеться піти цією дорогою і не відвертатись від глобалізаційних процесів".

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко поданим законопроектом про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" пропонує позбавляти громадянства осіб, які добровільно набули громадянство іншої країни.

Стосовно цього питання вже висловились кілька українських політиків. Так, міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що близько 30-40% закарпатців мають паспорти інших країн. На слова мера "західної столиці" відреагував голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, який спростував заяву і мовив, що він не може уявити, звідки у градоначальника міста Лева така інформація.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0