Презентовано книгу, яка популяризує закарпатську школу живопису

Життя  24 березня 2017 року, 11:03 1213

Зацікавлення мистецькою проблематикою майже зріднило мене з фундаторами закарпатської школи живопису Адальбертом Ерделі та Йосипом Бокшаєм. Бо, як з’ясувалося, перший народився у селі Климовиця на Іршавщині, де живуть і мої родичі, а тому зрідка доводиться бувати на батьківщині геніального художника. А другий – тривалий час з родиною жив у селі Лохово Мукачівського району, яке є малою батьківщиною мого батька.

Ось тому все, що написане про цей творчий дует мистецьких побратимів і дотичне до нього, сприймається близько до душі, – зазначає Василь Гарагонич у статті в газеті «Панорама» у номері від 16 березня.

Минулого тижня в атріумі ОДА в Ужгороді відбулася презентація книги «Магія відданості рідній землі і світу», що вийшла друком наприкінці 2016 року у Всеукраїнському видавництві «Карпати». До її виходу у світ долучилося чимало особистостей й інституцій. Вступну статтю написав багаторічний очільник культури Закарпаття Василь Габорець, а упорядкував книгу і забезпечив її післясловом народний художник України, голова Закарпатської організації Національної спілки художників України Борис Кузьма.

Фінансове сприяння мистецькому виданню надало управління культури Закарпатської ОДА, очільниця якого Вікторія Фролова і модерувала презентацію. Книга розповідає телеграфним стилем про лауреатів обласної мистецької премії ім. Й.Бокшая та А.Ерделі 1995-2015 років, знайомить читачів з їх знаковими роботами. А це близько 80 кращих художників Закарпаття та кількасот їх творів. Вони розташовані у книзі за розділами «Живопис», «Графіка», «Прикладне (декоративно-прикладне) мистецтво», «Скульптура», «Монументальне мистецтво», «Мистецтво-знавча праця».

Видання презентує всіх лауреатів обласної мистецької премії імені Й.Бокшая та А.Ерделі за 20 років її існування. Їх роботи нині складають золотий фонд художницької скарбниці Закарпаття і гідно представляють рідну українську землю, її красу і її людей на теренах світового культурного простору.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0